Aktuálně

9. Brněnská ozvučná deska – Železniční uzel Brno – Petrov vs. Řeka

9. Brněnská ozvučná deska – Železniční uzel Brno – Petrov vs. Řeka

17.2.2018

Devátá Brněnská ozvučná deska se uskutečnila v pátek 26. ledna 2018 v nově zrekonstruované budově Tržnice na Zelném trhu. Téma bylo aktuální – Železniční uzel Brno a dvě varianty přestavby brněnského nádraží. Organizátorem platformy je primátor města Brna a Kancelář architekta města.

Jízda s městským architektem po stopách brněnského nádraží

Jízda s městským architektem po stopách brněnského nádraží

6.2.2018

První letošní procházka s městským architektem vás zavede po stopách brněnského nádraží. Nebude to procházka jen tak ledajaká, projedeme se společně motorovým vlakem přímo po kolejišti. V sobotu 24. února společně vyjedeme po kolejích z brněnského hlavního nádraží.

Přijďte na setkání s městským architektem již tento čtvrtek!

Přijďte na setkání s městským architektem již tento čtvrtek!

Jízdy s názvem KAM nádraží zahájíme již tento čtvrtek 8. února od 18.00. Místem konání prvního setkání bude Základní škola Svážná v Novém Lískovci.

Výstava „Centrum volného času Nová Bystrouška“ je prodloužena!

Výstava „Centrum volného času Nová Bystrouška“ je prodloužena!

30.1.2018

Přijďte si prohlédnout kompletní soutěžní návrhy architektonické soutěže na bystrcké volnočasové centrum. Je pro vás vystavena až do 8. února ve Společenském centru Bystrc.

Tiskové zprávy

Kancelář městského architekta navrhla novou tvář Halasova náměstí

16.2.2018

Více místa pro lidi, více zeleně, nové chodníky pro pěší a méně aut – tak by se mohlo v budoucnu proměnit Halasovo náměstí na jednom z největších brněnských sídlišť Lesná. Změny navrhuje Kancelář architekta města Brna (KAM), která zpracovala urbanistickou studii na novou podobu náměstí.

Řeka, nebo Petrov? Městský architekt představí lidem stanovisko k poloze nádraží

7.2.2018

Celkem osm setkání proběhne v únoru a březnu každý čtvrtek od 18 hodin. Lidé si mohou vybrat místo podle své městské části. První jízda startuje už 8. února v kinosále ZŠ Svážná v Novém Lískovci.

Brno zná výsledky soutěže na areál výstaviště

23.1.2018

Najít řešení pro areál brněnského výstaviště, které umožní rozvoj veletržní činnosti a oživí jeho méně využívané části – to bylo úkolem mezinárodní urbanistické ideové soutěže vyhlášené městem Brnem v květnu 2017. Organizátorem soutěže byla Kancelář architekta města.

Městský architekt doporučuje nádraží u řeky

9.1.2018

Kam přesunout brněnské nádraží? Městský architekt a jeho tým mají jasno, doporučují variantu u řeky. Tato varianta je podle nich výhodnější pro Brno. Lze ji postavit rychleji, levněji, bez letitých výluk a staveniště přímo v centru.

Architektonická soutěž na Centrum volného času Nová Bystrouška zná vítěze

2.11.2017

Ve třetí architektonické soutěži, kterou vyhlásilo Brno ve spolupráci s Kanceláří architekta města, je znám vítězný návrh. Je jím projekt Petra Pelčáka.

Výstava architektonické soutěže Nové bydlení v Brně Černovicích

26.10.2017

První urbanistická soutěž, kterou Kancelář architekta města Brna vyhlásila na jaře tohoto roku, zná své vítěze. Přijďte si prohlédnout soutěžní návrhy do brněnské Industry od 25. října do 29. října 2017.

Kouzla brněnské zoologické zahrady okem architektů

28.8.2017

Pravidelná měsíční procházka s městským architektem je v srpnu určena brněnské zoologické zahradě. Ta byla slavnostně otevřena 30. srpna 1953 a 64 let po jejím otevření zájemce provede architekt Vratislav Danda, autor několika expozic, společně s ředitelem zahrady panem Martinem Hovorkou.

Fotosoutěž inspirace pro Brno

4.7.2017

Kancelář architekta města Brna vyhlásila prázdninovou fotografickou soutěž nazvanou Inspirace pro Brno. Nechte se inspirovat veřejným prostorem a kouzlem detailu na svých prázdninových cestách a pošlete do poloviny září maximálně tři soutěžní fotografie veřejného prostoru nebo jeho detailu.

První rok kanceláře městského architekta

28.6.2017

Prvního července 2016 převzal městský architekt Michal Sedláček kanceláře na Zelném trhu. Byly prázdné. Nezařízené a bez zaměstnanců. Za první rok se tým kanceláře rozrostl na devatenáct lidí, kteří Vás nyní zvou na Den otevřených dveří 10. července 2017.

Newsletter

Pro odběr novinek a aktuálních akcí vyplňte prosím následující formulář.

Galerie