Archiv: Tiskové zprávy

Architektonická soutěž na Centrum volného času Nová Bystrouška zná vítěze

2.11.2017

Ve třetí architektonické soutěži, kterou vyhlásilo Brno ve spolupráci s Kanceláří architekta města, je znám vítězný návrh. Je jím projekt Petra Pelčáka.

Výstava architektonické soutěže Nové bydlení v Brně Černovicích

26.10.2017

První urbanistická soutěž, kterou Kancelář architekta města Brna vyhlásila na jaře tohoto roku, zná své vítěze. Přijďte si prohlédnout soutěžní návrhy do brněnské Industry od 25. října do 29. října 2017.

Kouzla brněnské zoologické zahrady okem architektů

28.8.2017

Pravidelná měsíční procházka s městským architektem je v srpnu určena brněnské zoologické zahradě. Ta byla slavnostně otevřena 30. srpna 1953 a 64 let po jejím otevření zájemce provede architekt Vratislav Danda, autor několika expozic, společně s ředitelem zahrady panem Martinem Hovorkou.

Fotosoutěž inspirace pro Brno

4.7.2017

Kancelář architekta města Brna vyhlásila prázdninovou fotografickou soutěž nazvanou Inspirace pro Brno. Nechte se inspirovat veřejným prostorem a kouzlem detailu na svých prázdninových cestách a pošlete do poloviny září maximálně tři soutěžní fotografie veřejného prostoru nebo jeho detailu.

První rok kanceláře městského architekta

28.6.2017

Prvního července 2016 převzal městský architekt Michal Sedláček kanceláře na Zelném trhu. Byly prázdné. Nezařízené a bez zaměstnanců. Za první rok se tým kanceláře rozrostl na devatenáct lidí, kteří Vás nyní zvou na Den otevřených dveří 10. července 2017.

KAM JEDE K VÁM! ukončil svou jízdu

20.6.2017

Během května a června městský architekt Michal Sedláček a jeho tým navštívili občany Brna v jejich městských částech. Na celkem sedmi zastaveních se veřejnosti představili, řekli něco o fungování KAM a debatovali se zájemci aktuální témata, především územní plán a Vize prostorového rozvoje města Brna.

Vyhlášení soutěže Nová Bystrouška

16.6.2017

Kancelář architekta města Brna (KAM) dnes vyhlásila jednofázovou otevřenou architektonickou soutěž o volnočasové centrum Nová Bystrouška. Travnatá plocha na Horním náměstí v Bystrci hledala dlouho vhodné využití a nové centrum zpříjemní volný čas nejen obyvatelům Bystrce.

Anketa Vize prostorového rozvoje města Brna

13.6.2017

Zajímejte se o svoje město a podílejte se na jeho rozvoji. Vize prostorového rozvoje města jsou společnou představou všech Brňanů a vy díky anketě na webu Kanceláře architekta města Brna můžete vybrat pět nejdůležitějších.

Procházka po Lesné s Viktorem Rudišem

7.6.2017

Na červnové procházce s městským architektem představí veřejnosti ředitel KAM Michal Sedláček spolu s architektem Viktorem Rudišem atraktivní městskou čtvrť Brno Lesná. Pan Rudiš oslaví tento měsíc významné životní jubileum a přiblíží zájemcům jeden ze svých unikátních projektů, právě sídliště na Lesné.

Prohlídka BVV s architekty

25.5.2017

Kancelář architekta města Brna (KAM) připravuje mezinárodní urbanistickou soutěž „Areál brněnského výstaviště a navazujících území“. Ustavující zasedání poroty proběhlo v dubnu, předcházela mu Brněnská ozvučná deska a seznámení veřejnosti se záměry soutěže.

Podobu Nové Bystroušky určí architektonická soutěž

4.5.2017

Kancelář architekta města Brna (KAM) je nyní pověřena uspořádáním architektonické soutěže a do plánování od počátku zapojujemístní obyvatele. Setká se s nimi ještě před oficiálním vyhlášením soutěže.

Městský architekt vyráží za obyvateli městských částí

25.4.2017

Městský architekt spolu se členy svého týmu vyráží na jízdu za obyvateli městských částí. Na setkáních s názvem KAM JEDE K VÁM! prodiskutuje s Brňany územní plán, Vize prostorového rozvoje města a „horká“ brněnská témata.