Na Botanické by mohla vzniknout nová základní škola

Publikováno: 22.2.2022

Posílení kapacity základního školství v centru města? Podle vedení města nejlépe pomůže výstavba nové sportovní školy při ulici Botanická. Minulý týden proto schválilo žádost o vypracování investičního záměru na její vybudování. Kancelář architekta města pro tento projekt zpracovala potřebnou prostorovou studii.

Na Botanické by mohla vzniknout nová základní škola

Zřizovatelem nové sportovní základní školy by se stalo město Brno. V každém ročníku by byly dvě třídy, z nichž by jedna byla se sportovním a druhá s všeobecným zaměřením. Nová budova školy naváže na založenou uliční frontu v ulici Botanická a zároveň využije sportovní zázemí TJ Sokol Brno. S výstavbou školy souvisí i nové prostorové uspořádání přilehlé ulice, včetně zachování cyklostezky a výsadby stromořadí.

Hmotové řešení vypracované naší kanceláří potvrzuje, že je zadání proveditelné v požadované kapacitě. Obecně zobrazuje maximální navrhované využití dané lokality z hlediska toho, jaké budovy je v místě možné postavit. Neukazuje jak budou vypadat nebo jak musí být vysoké, ale v jakých mezích se lze pohybovat dle záměru architekta, územního plánu a dalších regulací.

Soutěž na podobu Sportovní základní školy Botanická byla zahájena 21. října 2022.

Další články

Procházka: Za Wiesnerem do rozhlasu

Procházka: Za Wiesnerem do rozhlasu

6.6.2023

Nahlédněte s námi do jednoho z prvních moravských příkladů funkcionalismu. Červnová procházka za architekturou povede do budovy od Ernsta Wiesnera původně určené pro Union banku a od roku 1950 využívané Československým rozhlasem. Zaměříme se na výsledky nedávné kompletní rekonstrukce podle návrhu architektů z brněnského ateliéru Tišnovka pod vedením Miloše Klementa. Čekat nás budou také ikonické části budovy, jako je elegantní schodiště nebo terasa s unikátním výhledem na Brno.

Kulatý stůl: Brněnské stavební předpisy

Kulatý stůl: Brněnské stavební předpisy

30.5.2023

Základní principy, cíle a témata Brněnských stavebních předpisů? Pro odbornou veřejnost připravujeme na 14. června setkání u kulatého stolu, jehož součástí bude také prostor pro diskusi a podněty.

Nový impulz pro hospodaření s dešťovou vodou v Brně, zastupitelé schválili finance na přípravu konkrétních projektů

Nový impulz pro hospodaření s dešťovou vodou v Brně, zastupitelé schválili finance na přípravu konkrétních projektů

25.5.2023

Ochrana Brňanů před přívalovými dešti, zlepšení stavu podzemních vod i mikroklimatu, ale také zvýšení odolnosti města vůči změnám klimatu. Nejen to mají přinést pilotní projekty zaměřené na hospodaření se srážkovými vodami v sedmi městských částech. Na základě již hotové studie proveditelnosti budou vypracovány projektové dokumentace pro realizaci konkrétních opatření. Brněnští zastupitelé na to odsouhlasili zajištění potřebných financí z rozpočtu města. Nositelem projektu je Kancelář architekta města Brna (KAM).