Na Botanické by mohla vzniknout nová základní škola

Publikováno: 22.2.2022

Posílení kapacity základního školství v centru města? Podle vedení města nejlépe pomůže výstavba nové sportovní školy při ulici Botanická. Minulý týden proto schválilo žádost o vypracování investičního záměru na její vybudování. Kancelář architekta města pro tento projekt zpracovala potřebnou prostorovou studii.

Na Botanické by mohla vzniknout nová základní škola

Zřizovatelem nové sportovní základní školy by se stalo město Brno. V každém ročníku by byly dvě třídy, z nichž by jedna byla se sportovním a druhá s všeobecným zaměřením. Nová budova školy naváže na založenou uliční frontu v ulici Botanická a zároveň využije sportovní zázemí TJ Sokol Brno. S výstavbou školy souvisí i nové prostorové uspořádání přilehlé ulice, včetně zachování cyklostezky a výsadby stromořadí.

Hmotové řešení vypracované naší kanceláří potvrzuje, že je zadání proveditelné v požadované kapacitě. Obecně zobrazuje maximální navrhované využití dané lokality z hlediska toho, jaké budovy je v místě možné postavit. Neukazuje jak budou vypadat nebo jak musí být vysoké, ale v jakých mezích se lze pohybovat dle záměru architekta, územního plánu a dalších regulací.

Další informace o projektu najdete na stránkách města Brna.

Další články

Jak bude vypadat bulvár nové čtvrti Trnitá?

Jak bude vypadat bulvár nové čtvrti Trnitá?

13.5.2022

Bulvár. Hlavní spojnice mezi novým moderním nádražím a historickým centrem, která bude tvořit páteřní komunikační osu nové čtvrti Trnitá. Tato třída se stane významným veřejným prostorem města se širokými chodníky, množstvím zeleně a vzrostlými stromy. Na každé straně ulice nebudou chybět ani obousměrné cyklostezky, středový pás bude zase patřit tramvajím. V současné době probíhají práce na projektové dokumentaci první etapy.

Nový územní plán Brna míří ke schválení, magistrátu jsme odevzdali jeho finální verzi

Nový územní plán Brna míří ke schválení, magistrátu jsme odevzdali jeho finální verzi

12.5.2022

Po 20 letech práce je hotovo – nový území plán města Brna je připraven na projednání a schválení Zastupitelstvem města Brna. Finální verzi dokončeného návrhu jsme předali brněnskému magistrátu. Zpracovatelem dokumentu byla naše kancelář od roku 2018. Na novém územním plánu pracovalo město Brno s přestávkami od roku 2002, ten stávající se tak kvůli dlouhé době stal postupně nejstarším dokumentem svého druhu v České republice, platný je od roku 1994.

Známe osm týmů, které v soutěži navrhnou podobu Základní a mateřské školy Sadová

Známe osm týmů, které v soutěži navrhnou podobu Základní a mateřské školy Sadová

6.5.2022

Nalézt vhodného partnera, který vytvoří návrh chybějící občanské vybavenosti na Sadové, ale také kvalitní veřejná prostranství pro zdejší obyvatele. Takový je cíl užší urbanisticko-architektonické soutěže Základní a mateřská škola Sadová. Účastnit se jí bude osm týmů – tři byly vyzvány přímo, dalších pět vybrala odborná porota. Celkem přišlo 34 žádostí o účast. Organizátorem soutěže je Kanceláře architekta města Brna. Ve středu 4. května 2022 účastníky soutěže potvrdila na svém zasedání Rada města Brna.