Na Botanické by mohla vzniknout nová základní škola

Publikováno: 22.2.2022

Posílení kapacity základního školství v centru města? Podle vedení města nejlépe pomůže výstavba nové sportovní školy při ulici Botanická. Minulý týden proto schválilo žádost o vypracování investičního záměru na její vybudování. Kancelář architekta města pro tento projekt zpracovala potřebnou prostorovou studii.

Na Botanické by mohla vzniknout nová základní škola

Zřizovatelem nové sportovní základní školy by se stalo město Brno. V každém ročníku by byly dvě třídy, z nichž by jedna byla se sportovním a druhá s všeobecným zaměřením. Nová budova školy naváže na založenou uliční frontu v ulici Botanická a zároveň využije sportovní zázemí TJ Sokol Brno. S výstavbou školy souvisí i nové prostorové uspořádání přilehlé ulice, včetně zachování cyklostezky a výsadby stromořadí.

Hmotové řešení vypracované naší kanceláří potvrzuje, že je zadání proveditelné v požadované kapacitě. Obecně zobrazuje maximální navrhované využití dané lokality z hlediska toho, jaké budovy je v místě možné postavit. Neukazuje jak budou vypadat nebo jak musí být vysoké, ale v jakých mezích se lze pohybovat dle záměru architekta, územního plánu a dalších regulací.

Soutěž na podobu Sportovní základní školy Botanická byla zahájena 21. října 2022.

Další články

Měníme Brno k lepšímu. Pojďte ho měnit s námi

Měníme Brno k lepšímu. Pojďte ho měnit s námi

24.1.2023

Nebojíte se výzev? Do našeho profesně rozmanitého týmu hledáme vedoucí dvou oddělení.

Komentovaná prohlídka: Umění měnit Brno na téma POHYB

Komentovaná prohlídka: Umění měnit Brno na téma POHYB

13.1.2023

Výstavu Umění měnit Brno, která shrnuje více než šest let činnosti naší kanceláře, doprovází třídílná série komentovaných prohlídek. Vždy na specifické téma s jiným průvodcem. První prohlídkou zaměřenou na POHYB ve městě nás provede vedoucí oddělení Doprava Martin Všetečka. Ve čtvrtek 26. ledna v 18 hodin.

Důstojné propojení historického centra a parkového okruhu. Známe vítěze soutěže na předprostor Domu umění

Důstojné propojení historického centra a parkového okruhu. Známe vítěze soutěže na předprostor Domu umění

12.1.2023

Park Koliště jako zelený pokoj centra Brna a s ním propojený Dům umění navazující svým proměněným předprostorem také na Malinovského náměstí. To jsou základní prvky vítězného návrhu od ateliéru M2AU, který na konci minulého roku vybrala odborná porota krajinářsko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky dnes na své schůzi posvětila Rada města Brna. Budoucí podobu místa i všechny další návrhy si veřejnost bude moci prohlédnout na výstavě v Domě pánů z Kunštátu.