9. Brněnská ozvučná deska – Železniční uzel Brno – Petrov vs. Řeka

Publikováno: 17.2.2018

Devátá Brněnská ozvučná deska se uskutečnila v pátek 26. ledna 2018 v nově zrekonstruované budově Tržnice na Zelném trhu. Téma bylo aktuální – Železniční uzel Brno a dvě varianty přestavby brněnského nádraží. Organizátorem platformy je primátor města Brna a Kancelář architekta města.

9. Brněnská ozvučná deska – Železniční uzel Brno – Petrov vs. Řeka

Železniční uzel Brno – jak dál?

Úvodní slovo pronesl společně s ředitelem Kanceláře architekta města Brna náměstek primátora Martin Ander. Poté městský architekt Michal Sedláček zahájil program první prezentací na téma Železniční uzel Brno – jak dál?

Druhou prezentaci přednesl dopravní specialista KAM Martin Všetečka, který rozebral možnosti přestavby brněnského železničního uzlu  z pohledu dopravy. O tom, jaký vliv bude mít přestavba ŽUB na ekonomický rozvoj města, hovořil architekt Lukáš Makovský, vedoucí Kanceláře strategie a rozvoje IPR Praha.

Druhá část setkání byla vyhrazena diskuzi ve dvou skupinách. Účastníci se věnovali také výběru hlavních kritérií pro vyhodnocení nejvýhodnější varianty přestavby ŽUB.

 

 

Brněnská ozvučná deska

Brněnská ozvučná deska (BOD) je diskuzní platforma, prostřednictvím které primátor a radní získávají zpětnou vazbu k důležitým otázkám v oblasti plánování a tvorby města. K debatám je primátorem a Kanceláří architekta města Brna zvána různorodá skupina osobností a odborníků, kteří v diskuzích nad konkrétními tématy formulují doporučení pro následný postup samosprávy města. Nejsilnější stránkou tohoto diskuzního formátu je názorová pestrost skupiny pozvaných hostů: jsou mezi nimi architekti, inženýři, vědci, manažeři, umělci, podnikatelé, ekonomové, sociologové, ale i soukromí investoři či aktivisté.

Fotogalerie z 9. Brněnské ozvučné desky naleznete ve Fotolagerii.

Přinášíme kompletní záznamy prezentací a následných skupinových diskuzí.

Videozáznam: Brněnská ozvučná deska – 9. setkání – Začátek, úvod

Brněnská ozvučná deska – 9. setkání: 1. prezentace – Michal Sedláček

Brněnská ozvučná deska – 9. setkání: 2. prezentace – Martin Všetečka

Brněnská ozvučná deska – 9. setkání: 3. prezentace – Lukáš Makovský

Brněnská ozvučná deska – 9. setkání: 1. diskuze skupiny A

Brněnská ozvučná deska – 9. setkání: 2. diskuze skupiny A

Brněnská ozvučná deska – 9. setkání: 1. diskuze skupiny B

Brněnská ozvučná deska – 9. setkání: 2. diskuze skupiny B

 

 

 

 

Další články

Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Odborná porota vybrala nejlepší návrh v soutěži na Poctu královně Elišce Rejčce

Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Odborná porota vybrala nejlepší návrh v soutěži na Poctu královně Elišce Rejčce

4.4.2024

Bílé bloky symbolizující život i dílo královny Elišky Rejčky a s nimi propojený parčík pravidelně vysazených mandloní, to vše zasazeno do širší travnaté plochy. Takové je základní rozvržení odbornou porotou nejlépe hodnoceného návrhu od Michala Palaščaka a Heleny Lukášové, kterému byla udělena 2. cena v architektonicko-výtvarné soutěži pořádané ve spolupráci Kanceláře architekta města Brna (KAM) a Odboru kultury brněnského magistrátu. Na základě rozhodnutí odborné poroty 1. cena udělena nebyla. Výsledky soutěže včera projednala Rada města Brna na své schůzi. Veřejnost si bude moci všech 34 návrhů prohlédnout na výstavě v Urban centru na Staré radnici, a to od druhé poloviny května.

Světový den vody ve znamení připravované nové podoby svitavského nábřeží

Světový den vody ve znamení připravované nové podoby svitavského nábřeží

22.3.2024

Práce na přípravě projektové dokumentace přírodě blízkých protipovodňových opatření zahájily společnosti Dopravoprojekt Brno a HG partner. Konkrétně se jedná o úsek začínající v blízkosti mostu u ulice Křenová vedoucí až k pravobřežnímu náhonu nad jezem Edler u Maloměřického mostu. Podklady nezbytné pro povolení stavebního záměru by mělo město Brno získat v roce 2025.

Procházka: Do výtvarných ateliérů

Procházka: Do výtvarných ateliérů

Dubnová procházka za architekturou nás zavedla do nové budovy ateliérů Katedry výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě MU. Zajímavá stavba se skládá ze tří kvádrů a výškově různých pater s terasou. Místnosti jsou koncipované jako tvůrčí laboratoře s dostatečným úložných prostorem, přiznanými konstrukčními prvky a přirozeným i umělým osvětlením potřebným k výtvarné činnosti.