Procházka: Krajinou města do Tyršova sadu

Publikováno: 4.9.2023
03
říj

Z historického centra na místo bývalého městského hřbitova s krajinářským architektem. Centrum Brna nabízí různé typy urbanizované krajiny – od ulic přes náměstí po parky. A to různých stáří, stylů i současného využití. Pohled krajinářského architekta v nich dokáže najít detaily, které mohou další profese přehlédnout. Akce proběhne jako součást festivalu Den architektury.

  • Kancelář architekta města Brna → Tyršův sad
  • 15:30
Procházka: Krajinou města do Tyršova sadu

Vydejte se na procházku ze Zelného trhu až do Tyršova sadu. Do parku založeného v roce 1883 na místě bývalého hřbitova a na přelomu tisíciletí kompletně obnoveného na základě projektu krajinářského architekta Ivara Otruby. Představí nám ho krajinářský architekt Tomáš Popelínský.

Procházka proběhne v úterý 3. října. Začneme v 15:30 zahájením tematické výstavy věnované dílu Ivara Otruby v naší galerii VSTUPTE! v budově KAMu na Zelném trhu. V 16:00 společně s našimi kolegy vyrazíme do Tyršova sadu, zastavíme se mj. na Dominikánském nebo Moravském náměstí. V 16:45 začne komentovaná prohlídka Tyršova sadu.

Procházka je zdarma, je však nutné se na ni dopředu registrovat skrze formulář. Kapacita je omezena na 100 osob. Na jednu e-mailovou adresu bude možné registrovat dvě osoby. Pokud nebudete stíhat úvodní části procházky, je možné se připojit později na uvedených místech.

Další články

Hledáme projektanta protipovodňových opatření na Svitavě (etapy XXI a XXII)

Hledáme projektanta protipovodňových opatření na Svitavě (etapy XXI a XXII)

21.8.2023

Realizace protipovodňových opatření je zásadní pro další rozvoj města. Město ve spolupráci s Kanceláří architekta města Brna připravuje úpravu nábřeží Svitavy v lokalitě bývalého areálu Zbrojovky. Brněnští radní schválili zahájení zadávacího řízení na zhotovitele projektové dokumentace pro etapy XXI a XXII (Zbrojovka).

Kde sázet stromy a jak o ně pečovat? To ukáže chystaný standard uličních stromořadí

Kde sázet stromy a jak o ně pečovat? To ukáže chystaný standard uličních stromořadí

16.8.2023

Fungující město není jen nahodilý shluk ulic, ale systém, kde zástavba vzniká podle plánu, řeší se dopravní propojení jeho částí a vybavení vším, co lidé k životu potřebují. Podobně to platí o sídelní zeleni, ani tady by neměl vládnout chaos. Konkrétně na stromy v uličním prostoru se zaměří připravovaný Městský standard uličních stromořadí jako prostředek pro plánování, výsadbu a péči o ně. Se souhlasem Rady města Brna ho zpracuje Kancelář architekta města Brna (KAM).

Procházka: Za Králíkem na výstaviště

Procházka: Za Králíkem na výstaviště

27.7.2023

Divadla, filmy, koncerty nebo třeba módní přehlídky? Během srpnové procházky za architekturou jsme společně navštívili funkcionalistickou budovu Králíkova divadla v areálu brněnského výstaviště, která od svého dokončení v roce 1928 hostila nejrůznější instituce. Podívali jsme se do míst, která dnes slouží jen výjimečně a čekají na své další využití.