Výstava: BRNO! VSTUPTE

Publikováno: 11.5.2023
13
kvě
13
čvn

Fragmenty ze současné architektury nebo zajímavých brněnských projektů zachycuje výstava BRNO! VSTUPTE. Připomeňte si s námi už 38 procházek pořádaných Kanceláří architekta města Brna. Vstup volný.

  • Kancelář architekta města Brna, Zelný trh 13
  • po–pá 9–16
Výstava: BRNO! VSTUPTE

Společně s návštěvníky jsme prošli největší sokolovnu na Kounicově, nejstarší městský park Lužánky nebo se vyšplhali na nejvyšší budovu AZ Tower. Motorovým vlakem jsme vyjeli po stopách brněnského železničního uzlu, šalinou jsme prozkoumali pyramidy ve Vozovně Pisárky a na kolech projeli Zbrojovku i nábřeží Svitavy. Navštívili jsme Sportovní halu v Modřicích a podívali se za oponu největší scény ve střední Evropě. Průvodci procházek nám byli zpravidla sami autoři*ky staveb a projektů, architekti*ky či projektanti*ky.

Další články

Procházka: Za Wiesnerem do rozhlasu

Procházka: Za Wiesnerem do rozhlasu

6.6.2023

Nahlédněte s námi do jednoho z prvních moravských příkladů funkcionalismu. Červnová procházka za architekturou povede do budovy od Ernsta Wiesnera původně určené pro Union banku a od roku 1950 využívané Československým rozhlasem. Zaměříme se na výsledky nedávné kompletní rekonstrukce podle návrhu architektů z brněnského ateliéru Tišnovka pod vedením Miloše Klementa. Čekat nás budou také ikonické části budovy, jako je elegantní schodiště nebo terasa s unikátním výhledem na Brno.

Kulatý stůl: Brněnské stavební předpisy

Kulatý stůl: Brněnské stavební předpisy

30.5.2023

Základní principy, cíle a témata Brněnských stavebních předpisů? Pro odbornou veřejnost připravujeme na 14. června setkání u kulatého stolu, jehož součástí bude také prostor pro diskusi a podněty.

Nový impulz pro hospodaření s dešťovou vodou v Brně, zastupitelé schválili finance na přípravu konkrétních projektů

Nový impulz pro hospodaření s dešťovou vodou v Brně, zastupitelé schválili finance na přípravu konkrétních projektů

25.5.2023

Ochrana Brňanů před přívalovými dešti, zlepšení stavu podzemních vod i mikroklimatu, ale také zvýšení odolnosti města vůči změnám klimatu. Nejen to mají přinést pilotní projekty zaměřené na hospodaření se srážkovými vodami v sedmi městských částech. Na základě již hotové studie proveditelnosti budou vypracovány projektové dokumentace pro realizaci konkrétních opatření. Brněnští zastupitelé na to odsouhlasili zajištění potřebných financí z rozpočtu města. Nositelem projektu je Kancelář architekta města Brna (KAM).