Projekty

Náměstí Míru

Náměstí Míru

7.1.2020

Náměstí Míru jako důstojné centrum Masarykovy čtvrti a příjemné místo pro obyvatele Brna. Takový je cíl urbanisticko-architektonické soutěže, která má přinést to nejlepší řešení na celkové úpravy jeho dlouhodobě nevyhovující podoby a zároveň dostavbu přilehlého bývalého vojenského areálu v ulici Lerchova. Naší snahou je zapojit do přípravy soutěže od samotného začátku všechny klíčové aktéry a širokou veřejnost.

Čekárna

Čekárna

30.12.2019

Od května do prosince 2019 sloužila Čekárna cestujícím na brněnském dolním nádraží. Jejím cílem bylo přispět k co možná nejpohodlnějšímu cestování v době vlakové výluky, kultivovat a oživit tuto část města a informovat o budoucnosti nové čtvrti Trnitá. Za návrhem Čekárny stála Kancelář architekta města Brna.

Tuřanské náměstí

Tuřanské náměstí

30.7.2018

Významné náměstí ve venkovské zástavbě, které si zaslouží důstojnější tvář. Představujeme návrh možné transformace veřejného prostranství na předměstí Brna.

Halasovo náměstí

Halasovo náměstí

13.2.2018

Důležitý dopravní uzel a centrum Lesné se dočká přestavby a modernizace. Představujeme vám návrh řešení Halasova náměstí. Zpracovatelem studie je Kancelář architekta města Brna.