Jak by mělo vypadat náměstí Míru? Zajímá nás váš názor! Zapojte se do přípravy zadání soutěže a přijďte ve čtvrtek 13. února na veřejné setkání s týmem městského architekta. Těšit se na vás budeme od 18.00 ve společenském sále Cyrilometodějské církevní základní školy.
Náměstí Míru je srdcem jedné z nejhezčích brněnských čtvrtí a zároveň cílem stovek Brňanů, kteří navštěvují park Kraví hora, hvězdárnu či areál plaveckého bazénu. Prostor však dlouhodobě nefunguje jako náměstí a potřebuje koncepční řešení. Problematické je zejména stávající dopravní řešení a celková neuspořádanost prostoru.
V prosinci loňského roku proto brněnští radní pověřili Kancelář architekta města Brna organizací otevřené architektonicko-urbanistické soutěže. Jejím cílem je přinést nejlepší řešení na celkové úpravy náměstí Míru, jehož součástí bude také proměna chátrajících objektů bývalého vojenského areálu v ulici Lerchova a přilehlého parčíku. Soutěž chce město vypsat letos v květnu. Navázat by na ni mělo zadání projektové dokumentace.
Veřejné setkání: Dostavba a úprava náměstí Míru
čtvrtek 13. 2. 2020 v 18.00
společenský sál, 1. patro
Cyrilometodějská církevní základní škola
Lerchova 65, Brno
O brněnské památkové zóně, tentokrát mimo jiné s primátorkou Markétou Vaňkovou a brněnskými architekty. Diskutovat budeme nad rozsahem městské památkové zóny v Brně a cíli jejího rozšiřování. Je lepší plošná ochrana, nebo zápis konkrétních památek? A jaké jsou argumenty pro a proti? Dívejte se s námi v pondělí 1. února na našich sociálních sítích.
Kvalitní, funkční a trvanlivá kamenná dlažba v ulicích Česká, Solniční a Veselá. A zároveň proměna náměstíčka v místě setkání všech tří ulic do podoby pohodlného a atraktivního veřejného prostoru pro všechny Brňany. Takové jsou hlavní cíle koordinace několika stavebních akcí, na které pracuje naše kancelář. Po zpracování koordinační studie jsme letošní rok zahájili výběrem jednotlivých druhů kamenných dlaždic, které budou součástí zdejších povrchů. Řešení České i jejího okolí tak bude odpovídat významu ulice, vytvoří nová pobytová místa a naváže na už proměněné části historického jádra města. Stavební akce jsou rozděleny do tří etap a potrvají několik let.
Proměna širšího areálu hlavního vchodu Ústředního hřbitova u ulice Vídeňská je hlavním cílem architektonicko-urbanistické soutěže. Její přípravou dnes byla na zasedání Rady města Brna pověřena naše kancelář, následovat bude práce na podmínkách soutěže. Samotné vyhlášení je směřováno na polovinu dubna letošního roku. Kromě vchodu a blízkých zastávek MHD se týmy architektů a urbanistů ve svých návrzích zaměří také na výstavbu provozních budov, objekt květinářství nebo kamenický obchod.