Měníme veřejný prostor

Tvorba kvalitních ulic, náměstí, parků a dalších veřejných prostranství, která budou dobře sloužit lidem. To je jeden z našich hlavních cílů. Chceme podpořit městské části v přeměně jejich center na živá místa. Zaměřujeme se na neutěšená prostranství s množstvím problémů. Pracujeme na urbanistických studiích i plánech drobných změn, která pomohou zlepšit jejich stav. Usilujeme o to, aby veřejná prostranství ve městě vznikala koncepčně a koordinovaně.

Mendlovo náměstí

Mendlovo náměstí

5.8.2020

Přístřešky se zelenými střechami, nové stromy a záhony s trvalkami, širší chodníky nebo kultivované prodejní stánky, tak by podle studie na částečné úpravy veřejného prostranství mohlo v roce 2022 vypadat Mendlovo náměstí. Kompromisní, ale realizovatelné řešení zároveň vytvoří důstojný prostor pro umístění uměleckého díla k příležitosti 200 let od narození J. G. Mendela.

Náměstí Míru

Náměstí Míru

7.1.2020

Náměstí Míru jako důstojné centrum Masarykovy čtvrti a příjemné místo pro obyvatele Brna. Takový je cíl urbanisticko-architektonické soutěže, která má přinést to nejlepší řešení na celkové úpravy jeho dlouhodobě nevyhovující podoby a zároveň dostavbu přilehlého bývalého vojenského areálu v ulici Lerchova. Naší snahou je zapojit do přípravy soutěže od samotného začátku všechny klíčové aktéry a širokou veřejnost.

Čekárna

Čekárna

30.12.2019

Od května do prosince 2019 sloužila Čekárna cestujícím na brněnském dolním nádraží. Jejím cílem bylo přispět k co možná nejpohodlnějšímu cestování v době vlakové výluky, kultivovat a oživit tuto část města a informovat o budoucnosti nové čtvrti Trnitá. Za návrhem Čekárny stála Kancelář architekta města Brna.

Tuřanské náměstí

Tuřanské náměstí

30.7.2018

Významné náměstí ve venkovské zástavbě, které si zaslouží důstojnější tvář. Představujeme návrh možné transformace veřejného prostranství na předměstí Brna.

Halasovo náměstí

Halasovo náměstí

13.2.2018

Důležitý dopravní uzel a centrum Lesné se dočká přestavby a modernizace. Představujeme vám návrh řešení Halasova náměstí. Zpracovatelem studie je Kancelář architekta města Brna.