Měníme veřejný prostor

Tvorba kvalitních ulic, náměstí, parků a dalších veřejných prostranství, která budou dobře sloužit lidem. To je jeden z našich hlavních cílů. Chceme podpořit městské části v přeměně jejich center na živá místa. Zaměřujeme se na neutěšená prostranství s množstvím problémů. Pracujeme na urbanistických studiích i plánech drobných změn, která pomohou zlepšit jejich stav. Usilujeme o to, aby veřejná prostranství ve městě vznikala koncepčně a koordinovaně.

Náměstí Míru

Náměstí Míru

7.1.2020

Důstojné centrum Masarykovy čtvrti a příjemné pobytové místo pro obyvatele Brna. Tak by mělo do budoucna vypadat náměstí Míru. Jeho dlouhodobě nevyhovující podobu se město rozhodlo řešit a v prosinci 2019 proto brněnští radní pověřili Kancelář architekta města Brna organizací otevřené architektonicko-urbanistické soutěže. Jejím cílem je přinést nejlepší řešení na celkové úpravy náměstí Míru a dostavbu bývalého vojenského areálu v ulici Lerchova.

Tuřanské náměstí

Tuřanské náměstí

30.7.2018

Významné náměstí ve venkovské zástavbě, které si zaslouží důstojnější tvář. Představujeme návrh možné transformace veřejného prostranství na předměstí Brna.

Halasovo náměstí

Halasovo náměstí

13.2.2018

Důležitý dopravní uzel a centrum Lesné se dočká přestavby a modernizace. Představujeme vám návrh řešení Halasova náměstí. Zpracovatelem studie je Kancelář architekta města Brna.