Setkání se zahraničními odborníky, aneb příklady spolupráce veřejného a soukromého sektoru

Publikováno: 11.2.2018

Ve čtvrtek 1. 2. byl městský architekt Michal Sedláček hostem mezinárodního semináře pro odbornou veřejnost, který se věnoval možnostem spolupráce mezi veřejným a soukromým sektorem a spolufinancování velkých rozvojových lokalit. Akce se konala v přednáškovém sále Uměleckoprůmyslového muzea v Brně.

Setkání se zahraničními odborníky, aneb příklady spolupráce veřejného a soukromého sektoru

Do Brna přijelo na 40 zahraničních odborníků

Seminář byl součástí třídenního workshopu, který začátkem února organizovalo město Brno v rámci projektu „Suburban. Oživení okrajových částí města.“ Workshopu se zúčastnilo na čtyřicet zahraničních účastníků z řad architektů, urbanistů a plánovačů z měst Antverpy, Vídeň, Oslo, Düsseldorf, metropolitní oblasti Barcelona, Solin, Casoria a Baia Mare.

 

 

Brno, Vídeň, Oslo, Antverpy – co mají společné a co rozdílné?

Čtvrtečního semináře v Uměleckoprůmyslovém muzeu se účastnili také zástupci brněnských stavitelů a různých odborů Magistrátu města Brna. Účastníci se díky prezentacím seznámili s nově využívanými postupy při zadávání a zpracování územních studií ve spolupráci mezi městem a soukromými vlastníky.

Městský architekt Michal Sedláček hovořil o postupech spolupráce města Brna a soukromých investorů na připravovaných studiích pro oblast Kamének a území tzv. Západní brány. Vídeňský model představil architekt Kurt Mittringer, dále vystoupili Peter Austin z Osla,  Veva Roesems z Antverp nebo zástupce investorů Drahan Petrovič ze Slovenska.

 

 

Oživení okrajových částí města

Do projektu „Suburban“ je Brno zapojeno spolu s dalšími 8 evropskými městy. Organizátoři si od akce slibují, že tyto zahraniční zkušenosti pomohou otevřít debatu o nových přístupech ke spolupráci a spolufinancování rozvojových oblastí ve městě Brně.

Více informací o tomto projektu naleznete na www.brno.cz/suburban.

 

 

Další články

Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Odborná porota vybrala nejlepší návrh v soutěži na Poctu královně Elišce Rejčce

Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Odborná porota vybrala nejlepší návrh v soutěži na Poctu královně Elišce Rejčce

4.4.2024

Bílé bloky symbolizující život i dílo královny Elišky Rejčky a s nimi propojený parčík pravidelně vysazených mandloní, to vše zasazeno do širší travnaté plochy. Takové je základní rozvržení odbornou porotou nejlépe hodnoceného návrhu od Michala Palaščaka a Heleny Lukášové, kterému byla udělena 2. cena v architektonicko-výtvarné soutěži pořádané ve spolupráci Kanceláře architekta města Brna (KAM) a Odboru kultury brněnského magistrátu. Na základě rozhodnutí odborné poroty 1. cena udělena nebyla. Výsledky soutěže včera projednala Rada města Brna na své schůzi. Veřejnost si bude moci všech 34 návrhů prohlédnout na výstavě v Urban centru na Staré radnici, a to od druhé poloviny května.

Světový den vody ve znamení připravované nové podoby svitavského nábřeží

Světový den vody ve znamení připravované nové podoby svitavského nábřeží

22.3.2024

Práce na přípravě projektové dokumentace přírodě blízkých protipovodňových opatření zahájily společnosti Dopravoprojekt Brno a HG partner. Konkrétně se jedná o úsek začínající v blízkosti mostu u ulice Křenová vedoucí až k pravobřežnímu náhonu nad jezem Edler u Maloměřického mostu. Podklady nezbytné pro povolení stavebního záměru by mělo město Brno získat v roce 2025.

Procházka: Do výtvarných ateliérů

Procházka: Do výtvarných ateliérů

Dubnová procházka za architekturou nás zavedla do nové budovy ateliérů Katedry výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě MU. Zajímavá stavba se skládá ze tří kvádrů a výškově různých pater s terasou. Místnosti jsou koncipované jako tvůrčí laboratoře s dostatečným úložných prostorem, přiznanými konstrukčními prvky a přirozeným i umělým osvětlením potřebným k výtvarné činnosti.