Osm prosklených modulů bude v Brně na dolním nádraží k dispozici až do konce velké vlakové výluky v polovině prosince. Prodloužení provozu Čekárny schválila Rada města Brna, nadále využívat příjemné zázemí vnitřního posezení umožnil provozovatel objektu TIC Brno, který zajistil jeho vytápění.
I nadále bude fungovat také stánek s občerstvením s upravenou podzimní nabídkou a v jednom z prosklených modulů je až do konce provozu k nahlédnutí aktualizovaný model budoucí čtvrti s novým nádražím. Autorem modelu i celého projektu Čekárny je Kancelář architekta města Brna.
Čekárnu navštíví denně přibližně 300 osob a do konce října se očekává přibližně 51 600 návštěvníků. V proskleném modulu proběhlo několik prezentací brněnských a jihomoravských podniků, výrobců a umělců.
Cíl co možná nejpohodlnějšího cestování v době vlakové výluky zároveň doplňuje i kultivace a oživení této části města. Čekárna vyrostla nedaleko výpravní budovy dolního nádraží na pozemku, který patří Brněnským komunikacím. Ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna území upravili a zasadili zde květiny vykvétající v průběhu roku. Doplňkem služeb Čekárny je také Lavička Knihovny Jiřího Mahena v Brně, již devátá ve městě, která nabízí kolemjdoucím možnost odnést si zdarma vybraný titul.
Získat návrh proměny prostranství před nákupním centrem i přestavby bývalého objektu Tepláren na zařízení pro sport, volný čas a kulturu – takový byl cíl architektonické soutěže, kterou pro městskou část Brno – Nový Lískovec uspořádala Kancelář architekta města Brna. Odborná porota se během svého zasedání rozhodla udělit dvě druhá místa a takový výsledek schválila minulý týden rada městské části. Výsledná podoba lokality tak vzejde z dalšího jednání s oběma soutěžními týmy, jejichž návrhy se umístily nejvýše.
Salon dřevostaveb je největší nesoutěžní přehlídka toho nejlepšího, co vzniklo v oblasti nejen tuzemské dřevěné architektury. V GALERII! VSTUPTE si můžete prohlédnout výběr dvou desítek staveb zahrnující širokou škálu realizací – od těch nejmenších, drobných, které se skrývají v lese nebo doplňují ráz české krajiny, přes chatky, rodinné domy až po větší administrativní sídla společností. Spojujícím prvkem všech je jediný udržitelný a neustále dorůstající stavební materiál – dřevo.
Budova I se stala novou dominantou Dornychu i areálu Vlněny. Ambici oslovit má svým vstupem do celého komplexu, předsunutým parterem s obchodními prostory, okolím zrcadlícím se ve zvlněné fasádě i výraznou konzolou s podhledem se vzhledem nerezového plechu. A právě do této budovy vedla naše společná květnová procházka za architekturou. Průvodcem nám byl spoluautor budovy architekt Václav Hlaváček ze Studia acht.