Aktuálně

Jak zlepšit stav Halasova náměstí?

Jak zlepšit stav Halasova náměstí?

22.3.2018

Zástupci městské části Brno-sever a Kanceláře architekta města Brna vás zvou na veřejnou prezentaci návrhů nové podoby Halasova náměstí a následnou diskuzi s občany. Akce se koná v úterý 24. dubna od 18 do 20 hodin v sále Společenského centra, Okružní 21.

Městský architekt odpoví lidem na otázky k nádraží

Městský architekt odpoví lidem na otázky k nádraží

14.3.2018

Přes pět set lidí už dorazilo na setkání a diskuzi s hlavním architektem k tématu přestavby brněnského hlavního nádraží. Do konce března se uskuteční ještě tři jízdy po městských částech. Na programu jsou i žhavé otázky týkající se aktuálního dění, jako je nová městská třída nebo stavba podzemní železnice takzvaného severojižního kolejového diametru.

Významné ženy v architektuře

Významné ženy v architektuře

8.3.2018

Osmého března slavíme mezinárodní den žen. I architektura má ve své historii slavné ženy, které se dokázaly nejen vyrovnat mužům, ale zanechat po sobě nevšední a významné stavby. Aktivně se podílí na projektech se svými architektonickými kancelářemi i nyní. Pojďme se podívat na osudy třech z nich.

Setkání se studenty vysokých škol v Brně

Setkání se studenty vysokých škol v Brně

5.3.2018

Tým městského architekta připravil na březen dvě setkání a diskuzi se studenty vysokých škol k poloze brněnského nádraží. První akce se uskuteční na fakultě Vysokého učení technického a druhá na fakultě Masarykovy univerzity.

Tiskové zprávy

Městský architekt odpoví lidem na otázky k nádraží

14.3.2018

Přes pět set lidí už dorazilo na setkání a diskuzi s hlavním architektem k tématu přestavby brněnského hlavního nádraží. Do konce března se uskuteční ještě tři jízdy po městských částech. Celkem jich tým Kanceláře architekta města Brna (KAM) připravil osm. Na programu jsou i žhavé otázky týkající se aktuálního dění, jako je nová městská třída nebo stavba podzemní železnice takzvaného severojižního kolejového diametru.

Kancelář městského architekta navrhla novou tvář Halasova náměstí

16.2.2018

Více místa pro lidi, více zeleně, nové chodníky pro pěší a méně aut – tak by se mohlo v budoucnu proměnit Halasovo náměstí na jednom z největších brněnských sídlišť Lesná. Změny navrhuje Kancelář architekta města Brna (KAM), která zpracovala urbanistickou studii na novou podobu náměstí.

Řeka, nebo Petrov? Městský architekt představí lidem stanovisko k poloze nádraží

7.2.2018

Celkem osm setkání proběhne v únoru a březnu každý čtvrtek od 18 hodin. Lidé si mohou vybrat místo podle své městské části. První jízda startuje už 8. února v kinosále ZŠ Svážná v Novém Lískovci.

Brno zná výsledky soutěže na areál výstaviště

23.1.2018

Najít řešení pro areál brněnského výstaviště, které umožní rozvoj veletržní činnosti a oživí jeho méně využívané části – to bylo úkolem mezinárodní urbanistické ideové soutěže vyhlášené městem Brnem v květnu 2017. Organizátorem soutěže byla Kancelář architekta města.

Městský architekt doporučuje nádraží u řeky

9.1.2018

Kam přesunout brněnské nádraží? Městský architekt a jeho tým mají jasno, doporučují variantu u řeky. Tato varianta je podle nich výhodnější pro Brno. Lze ji postavit rychleji, levněji, bez letitých výluk a staveniště přímo v centru.

Architektonická soutěž na Centrum volného času Nová Bystrouška zná vítěze

2.11.2017

Ve třetí architektonické soutěži, kterou vyhlásilo Brno ve spolupráci s Kanceláří architekta města, je znám vítězný návrh. Je jím projekt Petra Pelčáka.

Výstava architektonické soutěže Nové bydlení v Brně Černovicích

26.10.2017

První urbanistická soutěž, kterou Kancelář architekta města Brna vyhlásila na jaře tohoto roku, zná své vítěze. Přijďte si prohlédnout soutěžní návrhy do brněnské Industry od 25. října do 29. října 2017.

Kouzla brněnské zoologické zahrady okem architektů

28.8.2017

Pravidelná měsíční procházka s městským architektem je v srpnu určena brněnské zoologické zahradě. Ta byla slavnostně otevřena 30. srpna 1953 a 64 let po jejím otevření zájemce provede architekt Vratislav Danda, autor několika expozic, společně s ředitelem zahrady panem Martinem Hovorkou.

Fotosoutěž inspirace pro Brno

4.7.2017

Kancelář architekta města Brna vyhlásila prázdninovou fotografickou soutěž nazvanou Inspirace pro Brno. Nechte se inspirovat veřejným prostorem a kouzlem detailu na svých prázdninových cestách a pošlete do poloviny září maximálně tři soutěžní fotografie veřejného prostoru nebo jeho detailu.

Newsletter

Pro odběr novinek a aktuálních akcí vyplňte prosím následující formulář.

Galerie