KAM do letního kina? S architekty do Čekárny! Ať už se chcete kochat záběry mistrovského díla modernismu, užít si atmosféru večerního promítání, nebo vaše kroky zrovna povedou přes dolní nádraží, přijďte v úterý 13. srpna na film Skleněný pokoj. Vstup je zdarma.
Film podle slavného románu britského spisovatele Simona Mawera je inspirovaný zrodem brněnské vily Tugendhat. Památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO letos slaví 90 let od začátku stavby.
Vila se také na 33 dní stala hlavním dějištěm natáčení. Snímek zaujme množstvím podmanivých záběrů na prostory domu, a chybět nebude ani ikonická onyxová stěna, kterou při západu slunce prosvětlují sluneční paprsky.
Promítání pro vás připravila Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s TIC Brno a Kino ART.
Naší snahou je oživit prostor před dolním nádražím, kde v příštích letech vyroste nové nádraží a nová městská čtvrť Trnitá.
• Film budeme promítat v anglické verzi s českými titulky.
• Promítat budeme pod širým nebem na trávníku vedle Čekárny.
• Na místě budou židličky, ale je možné si přinést i vlastní deku.
• Stánek s občerstvením bude otevřený po celou dobu akce.
• V případě deště přesuneme projekci na jiný termín.
Na kopci nad Brnem vyrostl počátkem třicátých let minulého století obdivuhodný dům. Mistrovské dílo modernistické architektury z betonu a oceli je dílem slavného architekta von Abta. Středobodem domu je „Skleněný pokoj“. Von Abt tuto jedinečnou stavbu navrhl pro bohatého podnikatele Viktora Landauera, jeho ženu Liesel a jejich rodinu. Skleněný pokoj se stává nejen architektonickým skvostem, ale i synonymem krásy, modernosti, otevřenosti, stejně jako symbolem nadějí mladého československého národa, symbolem budoucnosti. Podívejte se zde.
Historická centra třinácti měst pohledem studentů a studentek. Které urbanistické detaily sdílí Třebíč s Jihlavou? Liší se prvky celoměstského významu Kroměříže a Mikulova? A co urbanistické i architektonické hodnoty Olomouce, Prachatic či Vyškova?
Vydejte se s námi do okolí historického centra Brna, které prošlo, prochází a bude procházet architektonickou či urbanistickou proměnou. Od Moravského náměstí s úspěšnou realizací veřejného parku s vodním zrcadlem přes park obklopující Dům umění, který se změní dle vítězného návrhu architektonické soutěže, či ulici Benešovu s plánovanou rekonstrukcí až po nově vznikající čtvrť Trnitá. Akce proběhne jako součást festivalu Den architektury.
Zajímají vás plánovaná protipovodňová opatření na řece Svitavě? Přijďte si během festivalu Překročme řeku poslechnout Bibianu Janebovou a Radima Vítka z našeho oddělení městské infrastruktury a zeptat se jich na to, co byste rádi věděli o proměnách brněnských řek. Sraz je ve 14.00 u jihozápadního konce Komárovského mostu (ulice Černovická).