Ve čtvrtek 21. června 2018 jsme odborné veřejnosti představili první pracovní verzi manuálu tvorby veřejných prostranství. Zatím mu pracovně přezdíváme „Rukověť“. Co je cílem této publikace?
Náš manuál by měl sloužit především jako návod k tomu, jak v Brně tvořit veřejná prostranství kvalitně a koncepčně. Chceme v něm ukázat způsoby, postupy a příklady toho, jak navrhovat a vytvářet obyvatelné ulice, náměstí, parky a další místa ve městě. Publikace bude určena jak zástupcům města a samosprávy, tak i projektantům, architektům a dalším. Přes prázdniny dostanou první verzi k připomínkování odborníci. V září seznámíme s manuálem také širokou veřejnost.
Kompletní fotogalerii naleznete zde.
Nahlédněte s námi do jednoho z prvních moravských příkladů funkcionalismu. Červnová procházka za architekturou povede do budovy od Ernsta Wiesnera původně určené pro Union banku a od roku 1950 využívané Československým rozhlasem. Zaměříme se na výsledky nedávné kompletní rekonstrukce podle návrhu architektů z brněnského ateliéru Tišnovka pod vedením Miloše Klementa. Čekat nás budou také ikonické části budovy, jako je elegantní schodiště nebo terasa s unikátním výhledem na Brno.
Základní principy, cíle a témata Brněnských stavebních předpisů? Pro odbornou veřejnost připravujeme na 14. června setkání u kulatého stolu, jehož součástí bude také prostor pro diskusi a podněty.
Ochrana Brňanů před přívalovými dešti, zlepšení stavu podzemních vod i mikroklimatu, ale také zvýšení odolnosti města vůči změnám klimatu. Nejen to mají přinést pilotní projekty zaměřené na hospodaření se srážkovými vodami v sedmi městských částech. Na základě již hotové studie proveditelnosti budou vypracovány projektové dokumentace pro realizaci konkrétních opatření. Brněnští zastupitelé na to odsouhlasili zajištění potřebných financí z rozpočtu města. Nositelem projektu je Kancelář architekta města Brna (KAM).