Setkání se zahraničními odborníky, aneb příklady spolupráce veřejného a soukromého sektoru

Publikováno: 11.2.2018

Ve čtvrtek 1. 2. byl městský architekt Michal Sedláček hostem mezinárodního semináře pro odbornou veřejnost, který se věnoval možnostem spolupráce mezi veřejným a soukromým sektorem a spolufinancování velkých rozvojových lokalit. Akce se konala v přednáškovém sále Uměleckoprůmyslového muzea v Brně.

Setkání se zahraničními odborníky, aneb příklady spolupráce veřejného a soukromého sektoru

Do Brna přijelo na 40 zahraničních odborníků

Seminář byl součástí třídenního workshopu, který začátkem února organizovalo město Brno v rámci projektu „Suburban. Oživení okrajových částí města.“ Workshopu se zúčastnilo na čtyřicet zahraničních účastníků z řad architektů, urbanistů a plánovačů z měst Antverpy, Vídeň, Oslo, Düsseldorf, metropolitní oblasti Barcelona, Solin, Casoria a Baia Mare.

 

 

Brno, Vídeň, Oslo, Antverpy – co mají společné a co rozdílné?

Čtvrtečního semináře v Uměleckoprůmyslovém muzeu se účastnili také zástupci brněnských stavitelů a různých odborů Magistrátu města Brna. Účastníci se díky prezentacím seznámili s nově využívanými postupy při zadávání a zpracování územních studií ve spolupráci mezi městem a soukromými vlastníky.

Městský architekt Michal Sedláček hovořil o postupech spolupráce města Brna a soukromých investorů na připravovaných studiích pro oblast Kamének a území tzv. Západní brány. Vídeňský model představil architekt Kurt Mittringer, dále vystoupili Peter Austin z Osla,  Veva Roesems z Antverp nebo zástupce investorů Drahan Petrovič ze Slovenska.

 

 

Oživení okrajových částí města

Do projektu „Suburban“ je Brno zapojeno spolu s dalšími 8 evropskými městy. Organizátoři si od akce slibují, že tyto zahraniční zkušenosti pomohou otevřít debatu o nových přístupech ke spolupráci a spolufinancování rozvojových oblastí ve městě Brně.

Více informací o tomto projektu naleznete na www.brno.cz/suburban.

 

 

Další články

Procházka: Za Wiesnerem do rozhlasu

Procházka: Za Wiesnerem do rozhlasu

6.6.2023

Nahlédněte s námi do jednoho z prvních moravských příkladů funkcionalismu. Červnová procházka za architekturou povede do budovy od Ernsta Wiesnera původně určené pro Union banku a od roku 1950 využívané Československým rozhlasem. Zaměříme se na výsledky nedávné kompletní rekonstrukce podle návrhu architektů z brněnského ateliéru Tišnovka pod vedením Miloše Klementa. Čekat nás budou také ikonické části budovy, jako je elegantní schodiště nebo terasa s unikátním výhledem na Brno.

Kulatý stůl: Brněnské stavební předpisy

Kulatý stůl: Brněnské stavební předpisy

30.5.2023

Základní principy, cíle a témata Brněnských stavebních předpisů? Pro odbornou veřejnost připravujeme na 14. června setkání u kulatého stolu, jehož součástí bude také prostor pro diskusi a podněty.

Nový impulz pro hospodaření s dešťovou vodou v Brně, zastupitelé schválili finance na přípravu konkrétních projektů

Nový impulz pro hospodaření s dešťovou vodou v Brně, zastupitelé schválili finance na přípravu konkrétních projektů

25.5.2023

Ochrana Brňanů před přívalovými dešti, zlepšení stavu podzemních vod i mikroklimatu, ale také zvýšení odolnosti města vůči změnám klimatu. Nejen to mají přinést pilotní projekty zaměřené na hospodaření se srážkovými vodami v sedmi městských částech. Na základě již hotové studie proveditelnosti budou vypracovány projektové dokumentace pro realizaci konkrétních opatření. Brněnští zastupitelé na to odsouhlasili zajištění potřebných financí z rozpočtu města. Nositelem projektu je Kancelář architekta města Brna (KAM).