Odborná porota bude posuzovat jak architektonické řešení projektu, tak i napojení na památkově chráněnou budovu káznice. Stejně důležité je i urbanistické hledisko, centrum by mělo přispět k oživení sociálně vyloučené lokality na Cejlu.
V prostorách Kreativního centra najdou zázemí umělci a tvůrci všeho druhu. Podle zadání má objekt nabídnout sdílené kanceláře, ateliéry, dílny, zkušebny nebo třeba nahrávací studio. Kreativní centrum má vyrůst v části historické věznice, část objektu má podle záměrů města sloužit jako muzeum.
Ministerstvo kultury prohlásilo v listopadu 2016 objekt věznice za kulturní památku. Součástí soutěžního zadání je proto také Studie limitů, kterou nechalo vypracovat město Brno ve spolupráci s Kanceláří architekta města. Studie určuje možnosti a rozsah stavebních prací v historickém objektu.
Budova káznice je dlouhodobě na seznamu nevyužívaných území, takzvaných „brownfields“. Dnes je ve správě Turistického informačního centra města Brna (TIC). V rámci oživování povědomí o káznici se zde ale konají příležitostné kulturní a edukativní akce jako jsou výstavy, koncerty, divadelní a multimediální festivaly apod.
Zveme Vás na veřejné představení projektu protipovodňových opatření na řekách Svratce a Svitavě, a to…
Jde o významný krok pro to, aby se mohlo město udržitelně rozvíjet s ohledem na…
V prosinci 2024 schválili brněnští zastupitelé nový Územní plán města Brna, účinnosti nabude 31. ledna…
Velodrom jako dřevěný pavilon – výrazný solitér zasazený do území s velkým měřítkem. Otevřený směrem…
Zvýšit pocit bezpečí, doplnit zeleň nebo mobiliář, rozšířit služby o kavárnu nebo třeba o farmářské…
Přijměte naše srdečné pozvání na výstavu věnovanou současné brněnské architektuře. Výstava se koná v GALERII!…