Odborná porota bude posuzovat jak architektonické řešení projektu, tak i napojení na památkově chráněnou budovu káznice. Stejně důležité je i urbanistické hledisko, centrum by mělo přispět k oživení sociálně vyloučené lokality na Cejlu.
V prostorách Kreativního centra najdou zázemí umělci a tvůrci všeho druhu. Podle zadání má objekt nabídnout sdílené kanceláře, ateliéry, dílny, zkušebny nebo třeba nahrávací studio. Kreativní centrum má vyrůst v části historické věznice, část objektu má podle záměrů města sloužit jako muzeum.
Ministerstvo kultury prohlásilo v listopadu 2016 objekt věznice za kulturní památku. Součástí soutěžního zadání je proto také Studie limitů, kterou nechalo vypracovat město Brno ve spolupráci s Kanceláří architekta města. Studie určuje možnosti a rozsah stavebních prací v historickém objektu.
Budova káznice je dlouhodobě na seznamu nevyužívaných území, takzvaných „brownfields“. Dnes je ve správě Turistického informačního centra města Brna (TIC). V rámci oživování povědomí o káznici se zde ale konají příležitostné kulturní a edukativní akce jako jsou výstavy, koncerty, divadelní a multimediální festivaly apod.
Nová hala pro dráhové cyklisty a atlety vznikne vedle plaveckého komplexu za Lužánkami. Spojení obou…
Zahajujeme historicky první soutěžní dialog pro město Brno! Cílem je získat návrh nejvhodnějšího urbanisticko-architektonického uspořádání…
Přijměte naše pozvání na výstavu všech nominovaných děl České ceny za architekturu 2024. Koná se…
Brno připravuje revitalizaci oblasti Ponava, která zahrnuje území bývalého sportovního areálu Za Lužánkami. Místu chce…
Brno připravuje revitalizaci oblasti Ponava, která zahrnuje území bývalého sportovního areálu Za Lužánkami. Místu dříve…
Historická centra třinácti měst pohledem studentů a studentek. Které urbanistické detaily sdílí Třebíč s Jihlavou?…