Veřejné setkání k podobě náměstí Míru přineslo stovky námětů

Publikováno: 18.2.2020

Stovky cenných názorů a podnětů na současnou i budoucí podobu centra Masarykovy čtvrti jsme získali od více než 160 zájemců, kteří ve čtvrtek 13. února přišli na veřejné setkání. Potvrdil se tak zájem o připravovanou urbanisticko-architektonickou soutěž na řešení náměstí Míru a přilehlého bývalého vojenského areálu Lerchova.

Veřejné setkání k podobě náměstí Míru přineslo stovky námětů

Uvědomujeme si, že jde o výbušné téma s dlouhou a komplikovanou historií, i proto nás výsledek čtvrtečního setkání těší. Chtěli jsme o tématu diskutovat konstruktivně, proto jsme na začátku rozdělili účastníky do čtyř skupin. Každý zúčastněný tak dostal prostor na vyjádření svého názoru a my jsme si ho mohli zaznamenat. Teď je na nás sesbírané informace vyhodnotit. Zadání soutěže tak bude podložené názory místních obyvatel i pravidelných uživatelů náměstí Míru, stejně jako nám v práci pomůžou pohledy klíčových aktérů ze setkání u kulatého stolu a podněty z ankety na internetu, do které se veřejnost mohla zapojit do půlnoci 21. února 2020.

 

Zápis ze setkání zveřejníme co nejdříve na našem webu i Facebooku. Před vyhlášením soutěže vás navíc plánujeme znovu pozvat k diskuzi, tentokrát už nad konkrétním návrhem zadání soutěže, kde chceme najít společnou řeč s co nejširší veřejností. Už teď víme, že nápadů je hodně a území je omezené, nechceme ale, aby výsledky soutěže skončily v šuplíku. Naším cílem je, aby se vítězný návrh realizoval, protože náměstí Míru rekonstrukci potřebuje.

Další články

Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Odborná porota vybrala nejlepší návrh v soutěži na Poctu královně Elišce Rejčce

Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Odborná porota vybrala nejlepší návrh v soutěži na Poctu královně Elišce Rejčce

4.4.2024

Bílé bloky symbolizující život i dílo královny Elišky Rejčky a s nimi propojený parčík pravidelně vysazených mandloní, to vše zasazeno do širší travnaté plochy. Takové je základní rozvržení odbornou porotou nejlépe hodnoceného návrhu od Michala Palaščaka a Heleny Lukášové, kterému byla udělena 2. cena v architektonicko-výtvarné soutěži pořádané ve spolupráci Kanceláře architekta města Brna (KAM) a Odboru kultury brněnského magistrátu. Na základě rozhodnutí odborné poroty 1. cena udělena nebyla. Výsledky soutěže včera projednala Rada města Brna na své schůzi. Veřejnost si bude moci všech 34 návrhů prohlédnout na výstavě v Urban centru na Staré radnici, a to od druhé poloviny května.

Světový den vody ve znamení připravované nové podoby svitavského nábřeží

Světový den vody ve znamení připravované nové podoby svitavského nábřeží

22.3.2024

Práce na přípravě projektové dokumentace přírodě blízkých protipovodňových opatření zahájily společnosti Dopravoprojekt Brno a HG partner. Konkrétně se jedná o úsek začínající v blízkosti mostu u ulice Křenová vedoucí až k pravobřežnímu náhonu nad jezem Edler u Maloměřického mostu. Podklady nezbytné pro povolení stavebního záměru by mělo město Brno získat v roce 2025.

Procházka: Do výtvarných ateliérů

Procházka: Do výtvarných ateliérů

Dubnová procházka za architekturou nás zavedla do nové budovy ateliérů Katedry výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě MU. Zajímavá stavba se skládá ze tří kvádrů a výškově různých pater s terasou. Místnosti jsou koncipované jako tvůrčí laboratoře s dostatečným úložných prostorem, přiznanými konstrukčními prvky a přirozeným i umělým osvětlením potřebným k výtvarné činnosti.