19/12/2018 Vánoční Husa s architekty

Publikováno: 6.12.2018 | POZVÁNKA

Na letošní poslední procházce s městským architektem se podíváme na jednu z nejznámějších experimentálních brněnských scén – do Divadla Husa na provázku.

19/12/2018 Vánoční Husa s architekty

Průvodcem bude spoluautor Nové scény a přestavby divadla, architekt Jiří Hakulín z Liberce. A prohlídkou divadla neskončíme. Máme pro vás exkluzivní slevu na nové představení Hráč i pozvánku na vánoční pohoštění.

Registrace na procházku

Procházka se koná ve středu 19. prosince od 17.00. Akce je zdarma. Kapacita procházky je omezená na 60 osob a je nutné se předem přihlásit. Odkaz pro registraci najdete zde.

Zdroj: Hakulin architects

Procházkou nekončíme!

Rádi bychom vás po naší procházce pozvali na divadelní představení Hráč, které je na programu od 19.00 a které mělo premiéru letos v listopadu. Po jeho skončení vás Divadlo Husa na provázku spolu s námi srdečně zve na malé vánoční pohoštění ve foyer divadla.

Cena jedné vstupenky je 150 Kč (z plné ceny 270 Kč). Pokud budete mít o vstupenky zájem, prosím, uveďte nám to (včetně počtu lístků) do registračního formuláře. Lístky si budete moci osobně vyzvednout a uhradit na pokladně divadla od potvrzení registrace až do dne konání procházky (19. prosince do 16:45).

Více o představení se dozvíte zde.

Zdroj: FB Husa na provázku

Husa na provázku – scéna experimentálního divadla

Od konce 60. let se soubor herců z DAMU snažil najít prostory pro experimentální scénu, ale cesta k nim nebyla jednoduchá a trvala přes třicet let. Vhodné prostory nakonec padly na městský barokní palác na Zelném trhu, tzv. Dům pánů z Fanalu. V roce 1990 se začalo s dostavbou areálu a stavbou tzv. Nové scény podle projektu architekta Karla Hubáčka (mimo jiné autora televizního vysílače a hotelu na Ještědu) a architekta Jiřího Hakulína.

Současně se stavbou nového křídla probíhala také rekonstrukce historické budovy, včetně sklepních prostor. Úpravy se dotkly také dispozic a částečně i technicko-konstrukčního řešení budovy. V roce 1993 byl projekt dokončen. Za realizaci divadla získali její autoři prestižní cenu Obce architektů za realizaci v roce 1993.

Architekt Jiří Hakulín je zakládajícím členem Fakulty umění a architektury v Liberci. Dříve působil v Libereckém ateliéru SIAL a nyní v Hakulin architects provozuje vlastní praxi. Spolu s Karlem Hubáčkem se podílel na přestavbě a dostavbě domu pro divadlo DAMU v Praze.

Další články

Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Odborná porota vybrala nejlepší návrh v soutěži na Poctu královně Elišce Rejčce

Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Odborná porota vybrala nejlepší návrh v soutěži na Poctu královně Elišce Rejčce

4.4.2024

Bílé bloky symbolizující život i dílo královny Elišky Rejčky a s nimi propojený parčík pravidelně vysazených mandloní, to vše zasazeno do širší travnaté plochy. Takové je základní rozvržení odbornou porotou nejlépe hodnoceného návrhu od Michala Palaščaka a Heleny Lukášové, kterému byla udělena 2. cena v architektonicko-výtvarné soutěži pořádané ve spolupráci Kanceláře architekta města Brna (KAM) a Odboru kultury brněnského magistrátu. Na základě rozhodnutí odborné poroty 1. cena udělena nebyla. Výsledky soutěže včera projednala Rada města Brna na své schůzi. Veřejnost si bude moci všech 34 návrhů prohlédnout na výstavě v Urban centru na Staré radnici, a to od druhé poloviny května.

Světový den vody ve znamení připravované nové podoby svitavského nábřeží

Světový den vody ve znamení připravované nové podoby svitavského nábřeží

22.3.2024

Práce na přípravě projektové dokumentace přírodě blízkých protipovodňových opatření zahájily společnosti Dopravoprojekt Brno a HG partner. Konkrétně se jedná o úsek začínající v blízkosti mostu u ulice Křenová vedoucí až k pravobřežnímu náhonu nad jezem Edler u Maloměřického mostu. Podklady nezbytné pro povolení stavebního záměru by mělo město Brno získat v roce 2025.

Procházka: Do výtvarných ateliérů

Procházka: Do výtvarných ateliérů

Dubnová procházka za architekturou nás zavedla do nové budovy ateliérů Katedry výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě MU. Zajímavá stavba se skládá ze tří kvádrů a výškově různých pater s terasou. Místnosti jsou koncipované jako tvůrčí laboratoře s dostatečným úložných prostorem, přiznanými konstrukčními prvky a přirozeným i umělým osvětlením potřebným k výtvarné činnosti.