Na předposlední procházce v roce 2018 jsme zavítali do významného sídla vědy v Bohunicích. Podívejte se na akci očima naší fotografky.
Jako první jsme navštívili středoevropský technologický institut CEITEC, který je součástí univerzitního kampusu a poskytuje zázemí vědcům v oblasti pokročilých materiálů, nanotechnologií a věd o živé přírodě.
Budova byla otevřena v roce 2014 a ve stejném roce získala titul Stavba roku.
Průběh stavby nám okomentovali architekt Karel Tuza a Petr Uhlíř z brněnského ateliéru A PLUS.
Vnitřním průchodem jsme prošli do areálu univerzitního kampusu.
Špičkově vybavené výukové a laboratorní prostory slouží pěti tisícům studentů a tisícovce akademických a vědeckých pracovníků lékařské a přírodovědecké fakulty a fakulty sportovních studií na celkové ploše 42 hektarů.
V roce 2011 získal kampus titul Stavba roku.
Kompletní fotogalerii naleznete zde, podívejte se.
Co přesně se skrývá v balících, které se sešly u nás na Zelném trhu, se zatím nedozví nikdo. Výjimkou je sekretář soutěže a porotci. Ti jediní do nich mohou nahlédnout. Jedná se totiž o návrhy nového hlavního nádraží v Brně.
V letošním roce začne dlouho očekávané oživení řeky Svratky v úseku od Riviéry k železničnímu viaduktu na Uhelné ulici. Řeka dostane více prostoru a obyvatelé Brna zase místo u vody, kam mohou vyrazit na procházky, za sportem i odpočinkem. Bude se jednat o klidné bezbariérové prostředí vhodné pro vozíčkáře, seniory či maminky s dětmi. Vznikne zde živá zóna, kde se budou lidé potkávat a aktivně trávit svůj čas.
Jak se Brno staví k vyhlášení památkové zóny na svém území? Jaký by měla mít rozsah a regulace? A jak celou věc ovlivňují pozdní zápisy do seznamů kulturních památek?