V červnu jsme vyrazili s městským architektem na procházku do bývalé káznice v ulici Cejl. A tentokrát jsme cestovali časem – z minulosti až do blízké budoucnosti.
V první části pro vás byla připravena historická prohlídka objektu z roku 1770, který od konce 18. století sloužil jako věznice. Nahlédli jsme na nádvoří, kde bývalo popraviště, i do cel smrti, kterými prošly tisíce politických vězňů v dobách nacismu a komunismu.
Ve druhé části jsme se přesunuli do budoucnosti a představili vám celkem sedm návrhů z architektonické soutěže na podobu kreativního centra, kterou KAM pořádala. Nastínili možnosti, jak by se mohl objekt oživit a nově využít. Podle návrhů jsme si ukázali, kde by mohl vyrůst multifunkční sál pro dvě stě padesát osob nebo nové ateliéry a zázemí pro umělce. Prošli si části budovy, které je v plánu zachovat jako muzeum.
Objektem vás provedl Zbyněk Rederer z TIC a Michal Sedláček a David Mikulášek z KAM.
Fotografie z procházky naleznete ve fotogalerii. První skupina od 13.00 zde a druhá skupina od 15.00 zde.
Základní principy, cíle a témata Brněnských stavebních předpisů? Pro odbornou veřejnost připravujeme na 14. června setkání u kulatého stolu, jehož součástí bude také prostor pro diskusi a podněty.
Ochrana Brňanů před přívalovými dešti, zlepšení stavu podzemních vod i mikroklimatu, ale také zvýšení odolnosti města vůči změnám klimatu. Nejen to mají přinést pilotní projekty zaměřené na hospodaření se srážkovými vodami v sedmi městských částech. Na základě již hotové studie proveditelnosti budou vypracovány projektové dokumentace pro realizaci konkrétních opatření. Brněnští zastupitelé na to odsouhlasili zajištění potřebných financí z rozpočtu města. Nositelem projektu je Kancelář architekta města Brna (KAM).
Na základě pokynů od Zastupitelstva města Brna z června 2022 aktuálně dochází k opakovanému procházení připomínek městských částí. Diskutovány jsou také další aktuální informace z předmětných území. V tuto chvíli proběhlo jednání se sedmi z nich, dalších 22 je naplánováno.