Procházka s městským architektem káznicí 9/6/2018

16.5.2018 | PROCHÁZKA

V červnu vyrazíme s městským architektem na procházku do bývalé káznice v ulici Cejl. A tentokrát budeme cestovat časem – z minulosti až do blízké budoucnosti.

Procházka s městským architektem káznicí 9/6/2018
V první části je pro vás připravena historická prohlídka objektu z roku 1770, který od konce 18. století sloužil jako věznice. Nahlédnete na nádvoří, kde bývalo popraviště, i do cel smrti, kterými prošly tisíce politických vězňů v dobách nacismu a komunismu.

Ve druhé části se přesuneme do budoucnosti a představíme vám celkem sedm návrhů z architektonické soutěže na podobu kreativního centra, kterou KAM pořádala. Nastíníme možnosti, jak by se mohl objekt oživit a nově využít. Podle návrhů si ukážeme, kde by mohl vyrůst multifunkční sál pro dvě stě padesát osob nebo nové ateliéry a zázemí pro umělce. Projdeme i části budovy, které je v plánu zachovat jako muzeum.

Objektem vás provedou Zbyněk Rederer z TIC a Michal Sedláček a David Mikulášek z KAM.

Další program nabídne festival Ghettofest, který roztančí přilehlé okolí káznice.

REGISTRACE

Připravili jsme pro vás dvě procházky v časech od 13.00 a od 15.00.

Vchod je z ulice Bratislavská 68.

Kapacita každé procházky je 40 osob (abychom se do budovy vešli a abyste dobře slyšeli výklad).

Akce je zdarma, ale je nutné se na ni předem registrovat pomocí formuláře.

Registraci spustíme v úterý 22. května v 11.00!

 

V případě, že se nebudete moci dostavit na předem rezervovaný termín, dejte nám prosím vědět, abychom místa nabídli dalším zájemcům.

Další články

Propojené město – konference participace

Propojené město – konference participace

29.3.2018

V úterý 27. března 2018 jsme se vydali do pražského CAMPU na mezinárodní konferenci z oblasti participace, komunikace, plánování a udržení chytrých měst v České republice. Přinášíme vám krátké ohlédnutí za touto akcí.

Výstava „Centrum volného času Nová Bystrouška“ je prodloužena!

Výstava „Centrum volného času Nová Bystrouška“ je prodloužena!

30.1.2018

Přijďte si prohlédnout kompletní soutěžní návrhy architektonické soutěže na bystrcké volnočasové centrum. Je pro vás vystavena až do 8. února ve Společenském centru Bystrc.

Co zajímalo studenty na setkání s městským architektem

Co zajímalo studenty na setkání s městským architektem

5.4.2018

V březnu jsme pořádali dvě setkání se studenty brněnských vysokých škol. Po úvodní prezentaci městského architekta následovala diskuze. Připravili jsme pro studenty, možnost pokládat otázky přes internet. V průběhu setkání jsme nestihli na všechny otázky odpovědět, a tak vám nyní přinášíme odpovědi v aktuálním článku.