Za pyramidami nemusíte do Egypta, hned 108 jich najdete na fasádě nové haly denního ošetření ve Vozovně Pisárky, kde tříští hluk. Přidejte se k nám 3. září na procházku s městským architektem, během které si detailně projdeme zmíněnou budovu nominovanou na titul Stavba roku 2020. Průvodcem nám bude architekt David Kudla, autor návrhu ze studia DKarchitekti. Společně se projedeme také pisáreckou vozovnou, kde vás na závěr čeká i jedno překvapení.
Procházka se koná ve čtvrtek 3. září od 17:30, sejdeme se už o 10 minut dříve v místě pisárecké točny tramvají (poblíž trolejbusové zastávky Pisárky směr Mendlovo náměstí). Kapacita je omezená na 60 osob a je nutné se předem přihlásit. Odkaz s registračním formulářem zveřejníme přímo v události na Facebooku – ve čtvrtek 27. srpna v 11:00. Na jednu emailovou adresu bude možné registrovat dvě osoby. Procházka je pro registrované účastníky zdarma.
Všechny účastníky prosíme, aby měli s sebou roušku, bez ní není účast na procházce možná, děkujeme!
Z procházek pořizujeme fotografie a video za účelem propagace činnosti KAM. Svou účastí souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů uvedenými na našem webu.
Novostavbu 117 metrů dlouhé haly s jediným obřím oknem najdete od letošního roku ve Vozovně Pisárky u ulice Hlinky. Navrhlo ji brněnské studio DKarchitekti a na první pohled zaujme svým venkovním pyramidovým opláštěním. To kromě estetického dojmu slouží především k pohlcování hluku projíždějících tramvají – díky perforaci ho pyramidy odráží jen 40 %.
Hodně pozornosti tvůrci věnovali také vratům v čelech budovy a jedinému oknu, které je patrně největší v Brně. S plochou 129 metrů čtverečních je totiž dvakrát větší než známé obývákové okno ve vile Tugendhat. Toto „oko“ bude spolu s podsvětleným logem DPMB svítit do noční ulice – pracovní proces čištění tramvajových souprav totiž končí v pozdních nočních hodinách. Lidé tak mohou z ulice sledovat, jak se vozy připravují na další den. Během večerních a nočních hodin jich halou projede přibližně 130.
Hala se dostala do nominace v soutěži Stavba roku 2020.
Základní principy, cíle a témata Brněnských stavebních předpisů? Pro odbornou veřejnost připravujeme na 14. června setkání u kulatého stolu, jehož součástí bude také prostor pro diskusi a podněty.
Ochrana Brňanů před přívalovými dešti, zlepšení stavu podzemních vod i mikroklimatu, ale také zvýšení odolnosti města vůči změnám klimatu. Nejen to mají přinést pilotní projekty zaměřené na hospodaření se srážkovými vodami v sedmi městských částech. Na základě již hotové studie proveditelnosti budou vypracovány projektové dokumentace pro realizaci konkrétních opatření. Brněnští zastupitelé na to odsouhlasili zajištění potřebných financí z rozpočtu města. Nositelem projektu je Kancelář architekta města Brna (KAM).
Na základě pokynů od Zastupitelstva města Brna z června 2022 aktuálně dochází k opakovanému procházení připomínek městských částí. Diskutovány jsou také další aktuální informace z předmětných území. V tuto chvíli proběhlo jednání se sedmi z nich, dalších 22 je naplánováno.