Brno má jeden z nejstarších územních plánů u nás. Jaké jsou jeho problémy? Proč potřebujeme nový? Kdy se bude moct zapojit veřejnost? Na tyto a další otázky se dozvíte odpověď v diskuzním setkání, které organizuje Kancelář architekta města Brna.
Přijďte 4. června v 17.30 do Dietrichsteinského paláce. Vstup je zdarma. Více v události na našem Facebooku zde.
Martin Ander, náměstek primátora
Michal Sedláček, ředitel KAM
Veronika Doležalová, právnička KAM
Územní plán definuje, jak se bude Brno v příštích letech rozvíjet. Ten, který se nyní připravuje, se dopracoval do fáze konceptu ve třech variantách. Zastupitelstvo města Brna bude letos schvalovat Pokyny k dopracování konceptu Územního plánu města Brna. Bude tedy rozhodovat i o tom, kterou cestou se bude územní plán ubírat. KAM chce obeznámit veřejnost s tím, v jaké fázi zpracování územního plánu dnes je, jaké budou další kroky a kdy se bude moct aktivně zapojit i veřejnost.
Nový ambroň na Starobrněnské sázíme podle nejnovějších zahradnických poznatků do speciálního strukturálního/strukturního substrátu s biouhlem. Chceme, aby se tento materiál při současném použití nových technologických postupů objevoval co nejvíce i při dalším vysazování stromů v Brně. Stejně jako zajištění většího prostoru pro kořenový systém stromu a jeho budoucí růst.
Přijďte s námi oslavit novou podobu části třídy Kapitána Jaroše. Tento veřejný prostor získal díky dočasným úpravám klidovou zónu s místy k posezení i ke hře. Akce nabídne pestrý celodenní program, jehož součástí bude například komunitní cyklojízda, ranní jóga, společný brunch, hudební vystoupení, slavnostní přestřižení pásky a panelová diskuze s odborníky.
Brněnská přehrada patří mezi vyhledávané cíle jak Brňanů a Brňanek, tak turistů a turistek, její břehy obklopují chatové osady a místa na trávení volného času se vším vybavením k tomu potřebným. Tato oblast není zcela napojena do kanalizační sítě města. Radní dnes na svém zasedání schválili investiční záměr na odkanalizování pravé strany břehu nádrže.