Co může územní plán udělat pro cyklisty? Cyklopruhy, nebo cyklostezky? Rychle, nebo bezpečně? Hlavní ulicí, nebo vedlejšími uličkami? Jezdí se v Brně na kole? Kolo vs. MHD, nebo kolo a MHD?
Tématem prvního kulatého stolu byla budoucnost cyklistické dopravy v Brně.
Cyklodoprava, protipovodňová ochrana, zahrádky, výšková regulace budov, zeleň a klimatická změna, architektonické soutěže nebo dopravní spojení mezi čtvrtěmi – to jsou horká témata, která nejvíce zajímala veřejnost nad návrhem nového územního plánu. Ten čeká v příštím roce opakované veřejné projednání. Kancelář architekta města se teď bude horkým tématům podrobně věnovat v sérii seminářů a kulatých stolů. Diskutovat o nich bude s odborníky, zástupci města a městských částí nebo členy občanských sdružení.
Sledujte horká témata návrhu nového územního plánu online. Záznamy budeme zveřejňovat každý týden až do 26. listopadu na našich sociálních sítích i webu.
Zapojte se několika tahy štětce do oživení ulice! Chceme, aby byla proměna veřejného prostranství otevřená i vám – pojďte ji tvořit s námi. Jednou z prvních příležitostí potkat se přímo na místě je tak společné malování, kdy bude stávající asfaltový povrch oživen barevnou malbou. Budete tak mít možnost stát se součástí změny, dát ulici svou stopu a zažít prostor jinak.
Část třídy Kapitána Jaroše ožívá. V rámci projektu, který připravila Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s městem a v koordinaci s MČ Brno-střed, vzniká nově upravený veřejný prostor. Proměna, která probíhá metodou tzv. taktického urbanismu, je odrazovým můstkem k plánované rekonstrukci celé ulice. Záměr shrnující připravovanou proměnu a příležitostné aktivity pod název Oživení Jarošky klade důraz na promyšlené zásahy do veřejného prostoru, ochranu stávající lipové aleje a zlepšení podmínek pro její růst nebo zapojení veřejnosti.
Město Brno zveřejnilo dokument Souhrnné znění požadavků na výstavbu, který přináší přehledné a sjednocené informace o stavebních předpisech platných na jeho území. Propojuje místní regulace s celostátní legislativou a slouží jako praktická pracovní pomůcka pro úředníky, architekty, stavebníky i investory. Cílem je zrychlit povolovací procesy, zjednodušit orientaci v předpisech a přispět k efektivnímu rozvoji města.