V pátek 27. října 2017 Sokol Brno I slavnostně otevřel nově vytvořené Dětské centrum, které vzniklo za finančního přispění ministerstva školství, Jihomoravského kraje, statutárního města Brna s městské části Brno-střed. Celkové náklady na jeho vznik přesáhly 40 milionů korun.
Dětské centrum je svého druhu v České republice unikátní projekt zaměřený na všestrannou pohybovou průpravu dětí od 1 do 15 let. Dětské centrum projektovali brněnští architekti Petr Všetečka a Robert Václavík a je první etapou v celkové rekonstrukci sokolského Stadionu.
Právě před 90 lety 28. října 1927 byl slavnostně položen základní kámen k sokolskému Stadionu, který je největší sokolovnou v České republice. Při této příležitosti bude v rámci otevření Dětského centra odkryt základní kámen Stadionu a z něj vyňaty historické listiny, vztahující se k objektu Stadionu, které doposud ze základního kamene nebyly nikdy vyjmuty. Na závěr budou do základního kamene opět vloženy listiny ze současné doby. V 15:00 a v 16:00 budou také pro veřejnost připraveny komentované prohlídky po areálu Stadionu.
Zdroj: ČTK.cz
Fotografie: Sokol Brno 1
Jasné a jednotné požadavky na označování odkládacích míst, jejich umístění i podobu potřebného mobiliáře – nejen to přináší nový Standard odkládacích míst pro jízdní kola a koloběžky, který vypracovala Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s Odborem dopravy Magistrátu města Brna. Dokument, který dnes schválila Rada města Brna, má do budoucna zlepšit podmínky pro cyklistiku a zároveň přispět ke kultivaci veřejných prostranství. Standard se stane od 1. prosince 2024 podkladem závazným pro útvary Magistrátu města Brna a jeho příspěvkové organizace a doporučeným pro městské části a obchodní společnosti se 100% majetkovou účastí Brna.
Nábřeží Ponávky u brněnského Zamilovaného hájku využívají každý den tisíce lidí – při cestě do zaměstnání, k rekreaci, sportu, procházkám i zahrádkaření. Do bezprostředního okolí zasahují oblasti bydlení, dopravy a průmyslu, část je retenční nádrží zadržující vodu z přívalových dešťů. Lokalita však přes svá četná využití postrádá dlouhodobý plán rozvoje. Brno se proto spolu s městskými částmi Královým Polem a Řečkovicemi a Mokrou Horou dohodlo na uspořádání krajinářského soutěžního workshopu, který organizuje Kancelář architekta města Brna. Zájemci o účast teď mohou do 7. března 2025 podávat své návrhy koncepce rozvoje území.
V září loňského roku představilo vedení města společně se zástupci dotčených sportovních odvětví plány na výstavbu významných sportovišť v Brně. Kombinovaná hala pro atletiku a dráhovou cyklistiku vznikne v blízkosti lužáneckého plaveckého stadionu. Fotbalový stadion najde své místo na výstavišti, a to v místě současného velodromu.