Přihlaste se do výběrového řízení na zpracovatele projektové dokumentace protipovodňových opatření od Trnité po Komárov

Publikováno: 11.11.2020

Hledáme projekční tým, který zpracuje kompletní projektovou dokumentaci přírodě blízkých protipovodňových opatření od železničního viaduktu na Uhelné až po železniční viadukt na Dufkově nábřeží. Nabídky lze podávat do 20. listopadu 2020.

Přihlaste se do výběrového řízení na zpracovatele projektové dokumentace protipovodňových opatření od Trnité po Komárov

Nová protipovodňová opatření budou tvořena převážně snížením břehové hrany pro umožnění přirozeného rozlivu a dále protipovodňovými hrázemi i zdmi. Zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele projektové dokumentace na úsek od nové čtvrti Trnitá po Komárov byla zveřejněna 19. října 2020, dostupná je včetně všech příloh na brněnském E-ZAKu. Další informace o přírodě blízkých protipovodňových opatřeních a dalších připravovaných úsecích najdete na webu voda.brno.cz.

Připravované etapy protipovodňových opatření


Další články

Aby stromy v ulicích města rostly lépe

Aby stromy v ulicích města rostly lépe

24.4.2025

Nový ambroň na Starobrněnské sázíme podle nejnovějších zahradnických poznatků do speciálního strukturálního/strukturního substrátu s biouhlem. Chceme, aby se tento materiál při současném použití nových technologických postupů objevoval co nejvíce i při dalším vysazování stromů v Brně. Stejně jako zajištění většího prostoru pro kořenový systém stromu a jeho budoucí růst.

Otevři Jarošku

Otevři Jarošku

17.4.2025

Přijďte s námi oslavit novou podobu části třídy Kapitána Jaroše. Tento veřejný prostor získal díky dočasným úpravám klidovou zónu s místy k posezení i ke hře. Akce nabídne pestrý celodenní program, jehož součástí bude například komunitní cyklojízda, ranní jóga, společný brunch, hudební vystoupení, slavnostní přestřižení pásky a panelová diskuze s odborníky.

Kanalizační síť se rozroste na Brněnskou přehradu. Budovat se začne na pravé straně nádrže

Kanalizační síť se rozroste na Brněnskou přehradu. Budovat se začne na pravé straně nádrže

9.4.2025

Brněnská přehrada patří mezi vyhledávané cíle jak Brňanů a Brňanek, tak turistů a turistek, její břehy obklopují chatové osady a místa na trávení volného času se vším vybavením k tomu potřebným. Tato oblast není zcela napojena do kanalizační sítě města. Radní dnes na svém zasedání schválili investiční záměr na odkanalizování pravé strany břehu nádrže.