Inventura urbanismu 2017 aneb vztah politiky a architektury

Publikováno: 23.11.2017

V pátek 24. listopadu proběhne na Fakultě architektury v Praze osmý ročník konference, který se bude věnovat křehké spolupráci veřejné a odborné sféry při realizaci městských záměrů.

Inventura urbanismu 2017 aneb vztah politiky a architektury

Ústav urbanismu Fakulty architektury ČVUT pořádá každý rok pracovní a programovou konferenci na aktuální témata v oblasti urbanismu, plánování, projektování a stavění sídel. Letošní ročník se uskuteční 24. listopadu od 9.00 do 20.00. Konference je rozdělena do tří tématických bloků.

V prvním bloku se představí obecná pravidla, principy a právní rámec stavění města.

Přednášející:

JUDr. PhDr. Jiří Plos
prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc.
MUDr. Roman Joch
Ing. arch. Václav Mencl
RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.

Druhý blok je zaměřen na správu a architekturu obcí. Přednášející projdou praktické přístupy, uskutečňování cílů a jak celkově souvisí činnost architektů se správou obce. Důležitou roli má také funkce městského architekta. V tomto bloku se představí se svou přednáškou také Michal Sedláček, architekt města Brna.

Přednášející:

Ing. arch. Petr Hlaváček
Ing. arch. David Hlouch
Ing. arch. Ondřej Rys
MgA. Jakub Chuchlík
doc. Ing. arch. Michal Sedláček
Mgr. Ondřej Boháč
Ing. Věslav Michalik, CSc.

V závěrečném třetím bloku budou představeny konkrétní nástroje a trendy urbanismu a architektury v každodenní praxi. Dále přednášející představí trendy ve světě a srovnají je s českou skutečností.

Přednášející:

doc. Ing. arch. Irena Fialová
Ing. arch. Pavel Hnilička
Prof. Ing. arch. Michal Kohout
Ing. arch. Vít Řezáč
Prof. Ing. arch. Roman Koucký

 

 

Inventura Urbanismu 2017

Kdo to vlastně řídí? Vztah a svár politiky & architektury
24. 11. 2017, 9.00 – 20.00
Fakulta architektury ČVUT v Praze

 

Další články

Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Odborná porota vybrala nejlepší návrh v soutěži na Poctu královně Elišce Rejčce

Mandloňový sad prostupující devět bílých bloků. Odborná porota vybrala nejlepší návrh v soutěži na Poctu královně Elišce Rejčce

4.4.2024

Bílé bloky symbolizující život i dílo královny Elišky Rejčky a s nimi propojený parčík pravidelně vysazených mandloní, to vše zasazeno do širší travnaté plochy. Takové je základní rozvržení odbornou porotou nejlépe hodnoceného návrhu od Michala Palaščaka a Heleny Lukášové, kterému byla udělena 2. cena v architektonicko-výtvarné soutěži pořádané ve spolupráci Kanceláře architekta města Brna (KAM) a Odboru kultury brněnského magistrátu. Na základě rozhodnutí odborné poroty 1. cena udělena nebyla. Výsledky soutěže včera projednala Rada města Brna na své schůzi. Veřejnost si bude moci všech 34 návrhů prohlédnout na výstavě v Urban centru na Staré radnici, a to od druhé poloviny května.

Světový den vody ve znamení připravované nové podoby svitavského nábřeží

Světový den vody ve znamení připravované nové podoby svitavského nábřeží

22.3.2024

Práce na přípravě projektové dokumentace přírodě blízkých protipovodňových opatření zahájily společnosti Dopravoprojekt Brno a HG partner. Konkrétně se jedná o úsek začínající v blízkosti mostu u ulice Křenová vedoucí až k pravobřežnímu náhonu nad jezem Edler u Maloměřického mostu. Podklady nezbytné pro povolení stavebního záměru by mělo město Brno získat v roce 2025.

Procházka: Do výtvarných ateliérů

Procházka: Do výtvarných ateliérů

Dubnová procházka za architekturou nás zavedla do nové budovy ateliérů Katedry výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě MU. Zajímavá stavba se skládá ze tří kvádrů a výškově různých pater s terasou. Místnosti jsou koncipované jako tvůrčí laboratoře s dostatečným úložných prostorem, přiznanými konstrukčními prvky a přirozeným i umělým osvětlením potřebným k výtvarné činnosti.