Brněnští radní ve středu 19. prosince schválili novou Radu KAM. Navržené odborníky do funkce jmenuje ředitel KAM Michal Sedláček.
Rada KAM bude mít nově osm členů:
Rada KAM je stálým poradním orgánem ředitele, který ji také zřizuje. „Do rady jsme nominovali odborníky napříč všemi oblastmi, kterým se KAM věnuje – od architektů, urbanistů, odborníků na dopravu až po ekonomiku nebo komunikaci. Doufáme, že noví členové nám díky svým zkušenostem přinesou nové podněty k naší činnosti. Chceme, aby rada byla živý poradní orgán, který přispěje k řešení velkých úkolů Brna, jako je nové nádraží a nová Jižní čtvrť,“ shrnul městský architekt Michal Sedláček.
Rada KAM má za úkol sledovat činnost organizace a konzultovat s ředitelem koncepci jejího rozvoje, monitorovat využívání financí, její hospodaření a investice, sledovat výběrová řízení, zadávání veřejných zakázek nebo personální zabezpečení, projednávat roční závěrky, výroční zprávy a podněty od občanů. V neposlední řadě taky podává řediteli KAM návrhy a doporučení.
Jasné a jednotné požadavky na označování odkládacích míst, jejich umístění i podobu potřebného mobiliáře – nejen to přináší nový Standard odkládacích míst pro jízdní kola a koloběžky, který vypracovala Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s Odborem dopravy Magistrátu města Brna. Dokument, který dnes schválila Rada města Brna, má do budoucna zlepšit podmínky pro cyklistiku a zároveň přispět ke kultivaci veřejných prostranství. Standard se stane od 1. prosince 2024 podkladem závazným pro útvary Magistrátu města Brna a jeho příspěvkové organizace a doporučeným pro městské části a obchodní společnosti se 100% majetkovou účastí Brna.
Nábřeží Ponávky u brněnského Zamilovaného hájku využívají každý den tisíce lidí – při cestě do zaměstnání, k rekreaci, sportu, procházkám i zahrádkaření. Do bezprostředního okolí zasahují oblasti bydlení, dopravy a průmyslu, část je retenční nádrží zadržující vodu z přívalových dešťů. Lokalita však přes svá četná využití postrádá dlouhodobý plán rozvoje. Brno se proto spolu s městskými částmi Královým Polem a Řečkovicemi a Mokrou Horou dohodlo na uspořádání krajinářského soutěžního workshopu, který organizuje Kancelář architekta města Brna. Zájemci o účast teď mohou do 7. března 2025 podávat své návrhy koncepce rozvoje území.
V září loňského roku představilo vedení města společně se zástupci dotčených sportovních odvětví plány na výstavbu významných sportovišť v Brně. Kombinovaná hala pro atletiku a dráhovou cyklistiku vznikne v blízkosti lužáneckého plaveckého stadionu. Fotbalový stadion najde své místo na výstavišti, a to v místě současného velodromu.