Mohlo by se nám v Brně žít lépe? Jak na to vyzráli jinde ve světě? A máme do podoby svého města co mluvit? Naplánujme si Brno společně.
Ukažme politické reprezentaci, úřadům a developerům, že nám na podobě našeho města záleží a že s nimi chceme diskutovat o jeho vývoji.
Potkejme se 26. a 27. září na konferenci Plán pro Brno. Devatenáct expertů ze sedmi zemí světa nám dá nahlédnout pod pokličku toho, jak realisticky naplánovat lepší město k životu.
První ročník konference má za cíl společně naplánovat Brno, ve kterém budeme snadněji a rychleji cestovat a v němž najdeme zaměstnání, služby i společenské vyžití nejen v centru, ale v každé brněnské čtvrti.
Na konferenci vystoupí také Kancelář architekta města Brna. V prvním dni – Plánu pro dopravu – nám svou prezentaci přednese dopravní specialista Martin Všetečka. Druhý den – Plán pro ulici – vystoupí Michal Sedláček. Oba budou také v panelových diskuzích.
Zapojte se několika tahy štětce do oživení ulice! Chceme, aby byla proměna veřejného prostranství otevřená i vám – pojďte ji tvořit s námi. Jednou z prvních příležitostí potkat se přímo na místě je tak společné malování, kdy bude stávající asfaltový povrch oživen barevnou malbou. Budete tak mít možnost stát se součástí změny, dát ulici svou stopu a zažít prostor jinak.
Část třídy Kapitána Jaroše ožívá. V rámci projektu, který připravila Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s městem a v koordinaci s MČ Brno-střed, vzniká nově upravený veřejný prostor. Proměna, která probíhá metodou tzv. taktického urbanismu, je odrazovým můstkem k plánované rekonstrukci celé ulice. Záměr shrnující připravovanou proměnu a příležitostné aktivity pod název Oživení Jarošky klade důraz na promyšlené zásahy do veřejného prostoru, ochranu stávající lipové aleje a zlepšení podmínek pro její růst nebo zapojení veřejnosti.
Město Brno zveřejnilo dokument Souhrnné znění požadavků na výstavbu, který přináší přehledné a sjednocené informace o stavebních předpisech platných na jeho území. Propojuje místní regulace s celostátní legislativou a slouží jako praktická pracovní pomůcka pro úředníky, architekty, stavebníky i investory. Cílem je zrychlit povolovací procesy, zjednodušit orientaci v předpisech a přispět k efektivnímu rozvoji města.