Nové dronové záběry čtyř úseků nábřeží řeky Svratky a areálu brněnského výstaviště doplnily interaktivní aplikace na našem webu. Mapy nahlížející na Brno z ptačího pohledu, které používáme při územním plánování, tak zpřístupňujeme i veřejnosti.
Nábřeží řeky Svratky se v příštích letech výrazně promění. Důvodem je ochrana před povodněmi, ale také lepší zpřístupnění náplavky, kde vznikne promenáda s kavárnami a parky. Pro naši práci na budoucnosti nové čtvrti Trnitá, kudy řeka protéká a stane se tak její neodmyslitelnou součástí, je důležité vidět celou lokalitu z nadhledu. Proto už v roce 2018 vznikla interaktivní mapa, kterou postupně doplňujeme. Porozhlédnout se v ní můžete zdaleka nejen na nově zveřejněné úseky řeky Svratky.
Úplně nová je naopak mapová aplikace areálu brněnského výstaviště i jeho okolí. I ta slouží územnímu plánování, především ve spojitosti s přípravou hned několika strategických projektů města Brna.
Co přesně se skrývá v balících, které se sešly u nás na Zelném trhu, se zatím nedozví nikdo. Výjimkou je sekretář soutěže a porotci. Ti jediní do nich mohou nahlédnout. Jedná se totiž o návrhy nového hlavního nádraží v Brně.
V letošním roce začne dlouho očekávané oživení řeky Svratky v úseku od Riviéry k železničnímu viaduktu na Uhelné ulici. Řeka dostane více prostoru a obyvatelé Brna zase místo u vody, kam mohou vyrazit na procházky, za sportem i odpočinkem. Bude se jednat o klidné bezbariérové prostředí vhodné pro vozíčkáře, seniory či maminky s dětmi. Vznikne zde živá zóna, kde se budou lidé potkávat a aktivně trávit svůj čas.
Jak se Brno staví k vyhlášení památkové zóny na svém území? Jaký by měla mít rozsah a regulace? A jak celou věc ovlivňují pozdní zápisy do seznamů kulturních památek?