Jak by mělo vypadat náměstí Míru? Zajímá nás váš názor! Zapojte se do přípravy zadání soutěže a přijďte ve čtvrtek 13. února na veřejné setkání s týmem městského architekta. Těšit se na vás budeme od 18.00 ve společenském sále Cyrilometodějské církevní základní školy.
Náměstí Míru je srdcem jedné z nejhezčích brněnských čtvrtí a zároveň cílem stovek Brňanů, kteří navštěvují park Kraví hora, hvězdárnu či areál plaveckého bazénu. Prostor však dlouhodobě nefunguje jako náměstí a potřebuje koncepční řešení. Problematické je zejména stávající dopravní řešení a celková neuspořádanost prostoru.
V prosinci loňského roku proto brněnští radní pověřili Kancelář architekta města Brna organizací otevřené architektonicko-urbanistické soutěže. Jejím cílem je přinést nejlepší řešení na celkové úpravy náměstí Míru, jehož součástí bude také proměna chátrajících objektů bývalého vojenského areálu v ulici Lerchova a přilehlého parčíku. Soutěž chce město vypsat letos v květnu. Navázat by na ni mělo zadání projektové dokumentace.
Veřejné setkání: Dostavba a úprava náměstí Míru
čtvrtek 13. 2. 2020 v 18.00
společenský sál, 1. patro
Cyrilometodějská církevní základní škola
Lerchova 65, Brno
Část třídy Kapitána Jaroše ožívá. V rámci projektu, který připravila Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s městem a v koordinaci s MČ Brno-střed, vzniká nově upravený veřejný prostor. Proměna, která probíhá metodou tzv. taktického urbanismu, je odrazovým můstkem k plánované rekonstrukci celé ulice. Záměr shrnující připravovanou proměnu a příležitostné aktivity pod název Oživení Jarošky klade důraz na promyšlené zásahy do veřejného prostoru, ochranu stávající lipové aleje a zlepšení podmínek pro její růst nebo zapojení veřejnosti.
Město Brno zveřejnilo dokument Souhrnné znění požadavků na výstavbu, který přináší přehledné a sjednocené informace o stavebních předpisech platných na jeho území. Propojuje místní regulace s celostátní legislativou a slouží jako praktická pracovní pomůcka pro úředníky, architekty, stavebníky i investory. Cílem je zrychlit povolovací procesy, zjednodušit orientaci v předpisech a přispět k efektivnímu rozvoji města.
Depozitář Moravské galerie v brněnských Řečkovicích představuje moderní úložný prostor pro umělecké sbírky a zároveň architektonicky výjimečnou stavbu propojující funkčnost s otevřeností veřejnosti. Právě tam povedou naše společné kroky během dubnové procházky za architekturou. Akce proběhne ve čtvrtek 3. dubna od 16.30. Průvodcem nám bude spoluautor budovy Jozef Kubín.