Tým městského architekta připravil na březen dvě setkání a diskuzi se studenty vysokých škol k poloze brněnského nádraží. První akce se uskuteční na fakultě Vysokého učení technického a druhá na fakultě Masarykovy univerzity.
Počet studentů, kteří studují v Brně vysokou školu, je v současnosti necelých 70 tisíc (údaj uvádí studenty za školní rok 2017/2018). Z toho přes 80% z nich nemá trvalé bydliště v Brně a do školy musí pravidelně i nepravidelně dojíždět. Necelá třetina z celkového počtu studentů pak má cestu domů za hranice České republiky.
Pravidelně trávíte čas ať ve vlaku, nebo v autobuse směrem domů a opět do školy. I pro vás je zásadní otázka přestavby železničního uzlu Brno a poloha Hlavního nádraží. Rozhodli jsme se proto vyrazit přímo za vámi a seznámit vás s touto problematikou blíže. Spousta informací, které dnes můžete dočíst na internetu a na sociálních sítích, jsou nepřesné a často málo informují o skutečném stavu situace.
Zastupitelstvo města Brna na konci února rozhodlo pro odsunutou variantu A s podmínkou výstavby severojižního kolejového diametru. Co tato situace pro Brňáky a denně dojíždějící znamená? Jak bude nyní vypadat postup při dalších krocích? Jak ovlivní situace právě vás a vaše dojíždění do školy nebo domů? To vše a mnohem víc se dozvíte při přednášce městského architekta Michala Sedláčka. Následně bude dán dostatečný prostor pro vaše otázky, na které vám rádi odpovíme.
Přijďte za námi na jedno ze dvou setkání, které jsme připravili speciálně pro studenty. Ve středu 14. března se sejdeme od 17.00 na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně na ulici Veveří 95, v Aule (místnost A 203). Druhé setkání se uskuteční o týden později, také ve středu 21. března na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, učebna 140 na Veveří 70. Vyberte si termín, který se vám více hodí, případně na kterou fakultu to máte blíž. Více v našich událostech na FaceBooku – 14. 3. zde a 21. 3 zde.
Nahlédněte s námi do jednoho z prvních moravských příkladů funkcionalismu. Červnová procházka za architekturou povede do budovy od Ernsta Wiesnera původně určené pro Union banku a od roku 1950 využívané Československým rozhlasem. Zaměříme se na výsledky nedávné kompletní rekonstrukce podle návrhu architektů z brněnského ateliéru Tišnovka pod vedením Miloše Klementa. Čekat nás budou také ikonické části budovy, jako je elegantní schodiště nebo terasa s unikátním výhledem na Brno.
Základní principy, cíle a témata Brněnských stavebních předpisů? Pro odbornou veřejnost připravujeme na 14. června setkání u kulatého stolu, jehož součástí bude také prostor pro diskusi a podněty.
Ochrana Brňanů před přívalovými dešti, zlepšení stavu podzemních vod i mikroklimatu, ale také zvýšení odolnosti města vůči změnám klimatu. Nejen to mají přinést pilotní projekty zaměřené na hospodaření se srážkovými vodami v sedmi městských částech. Na základě již hotové studie proveditelnosti budou vypracovány projektové dokumentace pro realizaci konkrétních opatření. Brněnští zastupitelé na to odsouhlasili zajištění potřebných financí z rozpočtu města. Nositelem projektu je Kancelář architekta města Brna (KAM).