Na letošní poslední procházce s městským architektem se podíváme na jednu z nejznámějších experimentálních brněnských scén – do Divadla Husa na provázku.
Průvodcem bude spoluautor Nové scény a přestavby divadla, architekt Jiří Hakulín z Liberce. A prohlídkou divadla neskončíme. Máme pro vás exkluzivní slevu na nové představení Hráč i pozvánku na vánoční pohoštění.
Procházka se koná ve středu 19. prosince od 17.00. Akce je zdarma. Kapacita procházky je omezená na 60 osob a je nutné se předem přihlásit. Odkaz pro registraci najdete zde.
Zdroj: Hakulin architects
Rádi bychom vás po naší procházce pozvali na divadelní představení Hráč, které je na programu od 19.00 a které mělo premiéru letos v listopadu. Po jeho skončení vás Divadlo Husa na provázku spolu s námi srdečně zve na malé vánoční pohoštění ve foyer divadla.
Cena jedné vstupenky je 150 Kč (z plné ceny 270 Kč). Pokud budete mít o vstupenky zájem, prosím, uveďte nám to (včetně počtu lístků) do registračního formuláře. Lístky si budete moci osobně vyzvednout a uhradit na pokladně divadla od potvrzení registrace až do dne konání procházky (19. prosince do 16:45).
Více o představení se dozvíte zde.
Zdroj: FB Husa na provázku
Od konce 60. let se soubor herců z DAMU snažil najít prostory pro experimentální scénu, ale cesta k nim nebyla jednoduchá a trvala přes třicet let. Vhodné prostory nakonec padly na městský barokní palác na Zelném trhu, tzv. Dům pánů z Fanalu. V roce 1990 se začalo s dostavbou areálu a stavbou tzv. Nové scény podle projektu architekta Karla Hubáčka (mimo jiné autora televizního vysílače a hotelu na Ještědu) a architekta Jiřího Hakulína.
Současně se stavbou nového křídla probíhala také rekonstrukce historické budovy, včetně sklepních prostor. Úpravy se dotkly také dispozic a částečně i technicko-konstrukčního řešení budovy. V roce 1993 byl projekt dokončen. Za realizaci divadla získali její autoři prestižní cenu Obce architektů za realizaci v roce 1993.
Architekt Jiří Hakulín je zakládajícím členem Fakulty umění a architektury v Liberci. Dříve působil v Libereckém ateliéru SIAL a nyní v Hakulin architects provozuje vlastní praxi. Spolu s Karlem Hubáčkem se podílel na přestavbě a dostavbě domu pro divadlo DAMU v Praze.
Zapojte se několika tahy štětce do oživení ulice! Chceme, aby byla proměna veřejného prostranství otevřená i vám – pojďte ji tvořit s námi. Jednou z prvních příležitostí potkat se přímo na místě je tak společné malování, kdy bude stávající asfaltový povrch oživen barevnou malbou. Budete tak mít možnost stát se součástí změny, dát ulici svou stopu a zažít prostor jinak.
Část třídy Kapitána Jaroše ožívá. V rámci projektu, který připravila Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s městem a v koordinaci s MČ Brno-střed, vzniká nově upravený veřejný prostor. Proměna, která probíhá metodou tzv. taktického urbanismu, je odrazovým můstkem k plánované rekonstrukci celé ulice. Záměr shrnující připravovanou proměnu a příležitostné aktivity pod název Oživení Jarošky klade důraz na promyšlené zásahy do veřejného prostoru, ochranu stávající lipové aleje a zlepšení podmínek pro její růst nebo zapojení veřejnosti.
Město Brno zveřejnilo dokument Souhrnné znění požadavků na výstavbu, který přináší přehledné a sjednocené informace o stavebních předpisech platných na jeho území. Propojuje místní regulace s celostátní legislativou a slouží jako praktická pracovní pomůcka pro úředníky, architekty, stavebníky i investory. Cílem je zrychlit povolovací procesy, zjednodušit orientaci v předpisech a přispět k efektivnímu rozvoji města.