Listopadová procházka s městským architektem zavedla účastníky na místa, na která většina z nás přijde párkrát za život. Jsou místem odchodu a rozloučení, přesto mají své velké kouzlo a promyšlené stavby vypráví příběhy už celé roky. Památka zesnulých tak trochu jinak.
Houslový recitál a speciální nasvícení smuteční síně na židenickém hřbitově. To byly kulisy listopadové procházky věnované památce zesnulých. O posledním místě setkání dvou světů, živých a mrtvých, hovořil autor budovy Ivan Ruller. Akce se zúčastnil i židenický místostarosta Petr Kunc, který se dlouhodobě zabývá snahou o obnovení provozu síně, která je od roku 2007 zavřená a chátrá.

Brno spustilo architektonicko-krajinářskou soutěž, která určí budoucí podobu lesoparku Akátky, ležícího na pomezí Vinohrad a Židenic, po výstavbě dalšího úseku velkého městského okruhu. Organizátorem je Kancelář architekta města Brna.
Ponava jako nová čtvrť propojující historii místa se zelení, sportem i moderním městským životem? Nabídka ateliéru bauchplan ).(, který ve svém návrhu představil flexibilní plán proměňující dnes zanedbaný kout poblíž centra Brna ve vizi pestrých veřejných prostranství, dostupného bydlení nebo parku spojujícího Lužánky s Planýrkou. Jako nejlepší ho i proto vybrala odborná komise soutěžního dialogu zadávaného a pořádaného Kanceláří architekta města Brna. Tento, i dva konkurenční finální návrhy řešení od ateliérů M2AU a Refuel, si budete moci prohlédnout na výstavě v Galerii architektury Brno. Doprovodí je vítězný model i koncepty soutěžních týmů z předchozích kol workshopu, které představí cestu, jakou se soutěžní dialog ubíral od svého počátku v roce 2024.
S vizí nové atraktivní a zároveň udržitelné městské čtvrti s pestrými a bezpečnými veřejnými prostranstvími, zeleným propojením Lužánek s Planýrkou a příležitostmi pro veřejný sport i rekreaci zvítězil architektonický ateliér bauchplan ).(. Včera byli o rozhodnutí odborné komise soutěžního dialogu zadávaného a pořádaného Kanceláří architekta města Brna informováni brněnští radní. Všechny soutěžní práce budou představeny na výstavě, která se bude konat letos v listopadu.