Jak vypadala lednová procházka s městským architektem do Sokola? Společně s architektem Robertem Václavíkem a historikem Michalem Doleželem jsme mohli nahlédnout do útrob největší tuzemské sokolovny. Podívejte se s námi na fotografie z akce.
Letošní první procházka s městským architektem byla laděná do sportovního hávu i funkcionalistické elegance první republiky.
Společně jsme se podívali do rozlehlého sokolského areálu na nároží ulic Kounicova a Sokolská, jehož součástí je největší sokolovna v České republice.
Průvodcem nám byl architekt Robert Václavík (TRANSAT architekti), dlouholetý člen a místostarosta Tělocvičné jednoty Sokol Brno I, který má na starosti probíhající postupnou rekonstrukci areálu – od venkovních sportovišť a dětského centra, po minulý rok dokončenou vstupní dvoranu.
Dalším hostem byl historik Michal Doležel, který nám přiblížil historii areálu v krátké prezentaci a to od prvních zápisů až po současnost.
Sokolský Stadion v Kounicově ulici je doposud největší sokolovna v České republice a kromě sportovního vyžití je i kulturním centrem. Zahrnuje v sobě totiž nejen tělocvičny a sportovní haly, ale také velký koncertní a divadelní sál, restauraci a hudební klub.
Více fotografií naleznete v naší fotogalerii.
Jasné a jednotné požadavky na označování odkládacích míst, jejich umístění i podobu potřebného mobiliáře – nejen to přináší nový Standard odkládacích míst pro jízdní kola a koloběžky, který vypracovala Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s Odborem dopravy Magistrátu města Brna. Dokument, který dnes schválila Rada města Brna, má do budoucna zlepšit podmínky pro cyklistiku a zároveň přispět ke kultivaci veřejných prostranství. Standard se stane od 1. prosince 2024 podkladem závazným pro útvary Magistrátu města Brna a jeho příspěvkové organizace a doporučeným pro městské části a obchodní společnosti se 100% majetkovou účastí Brna.
Nábřeží Ponávky u brněnského Zamilovaného hájku využívají každý den tisíce lidí – při cestě do zaměstnání, k rekreaci, sportu, procházkám i zahrádkaření. Do bezprostředního okolí zasahují oblasti bydlení, dopravy a průmyslu, část je retenční nádrží zadržující vodu z přívalových dešťů. Lokalita však přes svá četná využití postrádá dlouhodobý plán rozvoje. Brno se proto spolu s městskými částmi Královým Polem a Řečkovicemi a Mokrou Horou dohodlo na uspořádání krajinářského soutěžního workshopu, který organizuje Kancelář architekta města Brna. Zájemci o účast teď mohou do 7. března 2025 podávat své návrhy koncepce rozvoje území.
V září loňského roku představilo vedení města společně se zástupci dotčených sportovních odvětví plány na výstavbu významných sportovišť v Brně. Kombinovaná hala pro atletiku a dráhovou cyklistiku vznikne v blízkosti lužáneckého plaveckého stadionu. Fotbalový stadion najde své místo na výstavišti, a to v místě současného velodromu.