V červnu jsme vyrazili s městským architektem na procházku do bývalé káznice v ulici Cejl. A tentokrát jsme cestovali časem – z minulosti až do blízké budoucnosti.
[et_pb_section bb_built=“1″ admin_label=“section“ _builder_version=“3.1.1″][et_pb_row admin_label=“row“ _builder_version=“3.1.1″ background_size=“initial“ background_position=“top_left“ background_repeat=“repeat“][et_pb_column type=“4_4″][et_pb_text _builder_version=“3.6″ background_size=“initial“ background_position=“top_left“ background_repeat=“repeat“]
V první části pro vás byla připravena historická prohlídka objektu z roku 1770, který od konce 18. století sloužil jako věznice. Nahlédli jsme na nádvoří, kde bývalo popraviště, i do cel smrti, kterými prošly tisíce politických vězňů v dobách nacismu a komunismu.
Ve druhé části jsme se přesunuli do budoucnosti a představili vám celkem sedm návrhů z architektonické soutěže na podobu kreativního centra, kterou KAM pořádala. Nastínili možnosti, jak by se mohl objekt oživit a nově využít. Podle návrhů jsme si ukázali, kde by mohl vyrůst multifunkční sál pro dvě stě padesát osob nebo nové ateliéry a zázemí pro umělce. Prošli si části budovy, které je v plánu zachovat jako muzeum.
Objektem vás provedl Zbyněk Rederer z TIC a Michal Sedláček a David Mikulášek z KAM.
Fotografie z procházky naleznete ve fotogalerii. První skupina od 13.00 zde a druhá skupina od 15.00 zde.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]
Jasné a jednotné požadavky na označování odkládacích míst, jejich umístění i podobu potřebného mobiliáře – nejen to přináší nový Standard odkládacích míst pro jízdní kola a koloběžky, který vypracovala Kancelář architekta města Brna ve spolupráci s Odborem dopravy Magistrátu města Brna. Dokument, který dnes schválila Rada města Brna, má do budoucna zlepšit podmínky pro cyklistiku a zároveň přispět ke kultivaci veřejných prostranství. Standard se stane od 1. prosince 2024 podkladem závazným pro útvary Magistrátu města Brna a jeho příspěvkové organizace a doporučeným pro městské části a obchodní společnosti se 100% majetkovou účastí Brna.
Nábřeží Ponávky u brněnského Zamilovaného hájku využívají každý den tisíce lidí – při cestě do zaměstnání, k rekreaci, sportu, procházkám i zahrádkaření. Do bezprostředního okolí zasahují oblasti bydlení, dopravy a průmyslu, část je retenční nádrží zadržující vodu z přívalových dešťů. Lokalita však přes svá četná využití postrádá dlouhodobý plán rozvoje. Brno se proto spolu s městskými částmi Královým Polem a Řečkovicemi a Mokrou Horou dohodlo na uspořádání krajinářského soutěžního workshopu, který organizuje Kancelář architekta města Brna. Zájemci o účast teď mohou do 7. března 2025 podávat své návrhy koncepce rozvoje území.
V září loňského roku představilo vedení města společně se zástupci dotčených sportovních odvětví plány na výstavbu významných sportovišť v Brně. Kombinovaná hala pro atletiku a dráhovou cyklistiku vznikne v blízkosti lužáneckého plaveckého stadionu. Fotbalový stadion najde své místo na výstavišti, a to v místě současného velodromu.