Jak se Brno staví k vyhlášení památkové zóny na svém území? Jaký by měla mít rozsah a regulace? A jak celou věc ovlivňují pozdní zápisy do seznamů kulturních památek?
Už třetí a zároveň závěrečný kulatý stůl věnovaný městské památkové zóně se zaměřil na stanovisko města Brna a možné řešení. Podívejte se na záznam diskuse:
Moderátorem kulatého stolu byl ředitel KAM doc. Ing. arch. Michal Sedláček.
Bulvár. Hlavní spojnice mezi novým moderním nádražím a historickým centrem, která bude tvořit páteřní komunikační osu nové čtvrti Trnitá. Tato třída se stane významným veřejným prostorem města se širokými chodníky, množstvím zeleně a vzrostlými stromy. Na každé straně ulice nebudou chybět ani obousměrné cyklostezky, středový pás bude zase patřit tramvajím. V současné době probíhají práce na projektové dokumentaci první etapy.
Po 20 letech práce je hotovo – nový území plán města Brna je připraven na projednání a schválení Zastupitelstvem města Brna. Finální verzi dokončeného návrhu jsme předali brněnskému magistrátu. Zpracovatelem dokumentu byla naše kancelář od roku 2018. Na novém územním plánu pracovalo město Brno s přestávkami od roku 2002, ten stávající se tak kvůli dlouhé době stal postupně nejstarším dokumentem svého druhu v České republice, platný je od roku 1994.
Nalézt vhodného partnera, který vytvoří návrh chybějící občanské vybavenosti na Sadové, ale také kvalitní veřejná prostranství pro zdejší obyvatele. Takový je cíl užší urbanisticko-architektonické soutěže Základní a mateřská škola Sadová. Účastnit se jí bude osm týmů – tři byly vyzvány přímo, dalších pět vybrala odborná porota. Celkem přišlo 34 žádostí o účast. Organizátorem soutěže je Kanceláře architekta města Brna. Ve středu 4. května 2022 účastníky soutěže potvrdila na svém zasedání Rada města Brna.