Výstava: PŮLSTOLETÍ S KRAJINOU! VSTUPTE

Publikováno: 27.9.2023
03
říj
24
lis

Výběr z díla Ivara Otruby za více než padesát let aktivní činnosti. Přijďte prozkoumat vlastnoručně vyráběné modely i další ukázky práce krajinářského architekta. Od detailů menších lokalit přes výstavní pavilony po komplexní veřejná prostranství náměstí či parků.

  • Kancelář architekta města Brna, Zelný trh 13
  • po–pá 9–17
Výstava: PŮLSTOLETÍ S KRAJINOU! VSTUPTE

Výstava na vás bude čekat v naší malé přízemní GALERII! VSTUPTE na Zelném trhu 13, a to od 4. října do 24. listopadu. Každý všední den od 9 do 17 hodin. Vstup volný.

Profesor Ivar Otruba byl jedním z nejvýznamnějších českých krajinářských architektů. Přes půl století navrhoval a realizoval krajinářské úpravy v lázních i na hřbitovech, obnovy historických zahrad, arboreta a botanické i rodinné zahrady. Zabýval se také zahradnickým výstavnictvím. Na Mendelově univerzitě v Brně se aktivně podílel na výuce a její koncepci. Vedle projektování se věnoval i publikační činnosti a jako autor řady odborných článků a publikací se zařadil mezi nejdůležitější popularizátory evropské zahradní a krajinářské architektury.

Další články

Zastupitelé schválili skupinu Jednotlivých změn ÚPmB, v platnost vstoupí během srpna

Zastupitelé schválili skupinu Jednotlivých změn ÚPmB, v platnost vstoupí během srpna

25.6.2024

Na první pohled spousta maličkostí v mapě Brna, v realitě 106 důležitých změn stávajícího územního plánu. Tento strategický dokument je totiž potřeba pravidelně aktualizovat. Změny minulý týden schválili brněnští zastupitelé a v platnost vstoupí s největší pravděpodobností na začátku srpna. Zpracovat dokumentaci tzv. „Skupiny B.I“ dostala za úkol Kancelář architekta města Brna. Pořizovatelem byl Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna. Zároveň došlo ke schválení i dalších změn stávajícího územního plánu. Vše je dostupné na portálu územního plánování upmb.brno.cz.

Přes 360 žáků vstoupilo do světa architektury

Přes 360 žáků vstoupilo do světa architektury

20.6.2024

Třináct brněnských škol a ještě více tříd. Přes 360 dětí. Konzultace s desítkou pedagogů. Takový byl první první ročník našeho programu VSTUP! do světa architektury určeného pro brněnské základní školy.

Setkání s veřejností: Okolí Ponávky z Králova Pole do Řečkovic

Setkání s veřejností: Okolí Ponávky z Králova Pole do Řečkovic

3.6.2024

Rozsáhlé území v okolí říčky Ponávky mezi Řečkovicemi a Královým Polem využívají každý den tisíce lidí. Nábřeží i okolní louky a lesy slouží k výletům, sportu, procházkám s dětmi, zahrádkaření, piknikům a zasahují do něj také oblasti bydlení, dopravy i průmyslu. Část Zamilovaného hájku, kterým Ponávka protéká, je dokonce retenční nádrží zadržující vodu v případě přívalových dešťů. Ani tím výčet různorodých využití oblasti nekončí. Lokalita zároveň přes veškeré činnosti v ní probíhající postrádá koncepci urbanisticko-krajinářského řešení – tedy dlouhodobý plán, jak by se měla rozvíjet a proměňovat.