Výstava: PŮLSTOLETÍ S KRAJINOU! VSTUPTE

Publikováno: 27.9.2023
03
říj
24
lis

Výběr z díla Ivara Otruby za více než padesát let aktivní činnosti. Přijďte prozkoumat vlastnoručně vyráběné modely i další ukázky práce krajinářského architekta. Od detailů menších lokalit přes výstavní pavilony po komplexní veřejná prostranství náměstí či parků.

  • Kancelář architekta města Brna, Zelný trh 13
  • po–pá 9–17
Výstava: PŮLSTOLETÍ S KRAJINOU! VSTUPTE

Výstava na vás bude čekat v naší malé přízemní GALERII! VSTUPTE na Zelném trhu 13, a to od 4. října do 24. listopadu. Každý všední den od 9 do 17 hodin. Vstup volný.

Profesor Ivar Otruba byl jedním z nejvýznamnějších českých krajinářských architektů. Přes půl století navrhoval a realizoval krajinářské úpravy v lázních i na hřbitovech, obnovy historických zahrad, arboreta a botanické i rodinné zahrady. Zabýval se také zahradnickým výstavnictvím. Na Mendelově univerzitě v Brně se aktivně podílel na výuce a její koncepci. Vedle projektování se věnoval i publikační činnosti a jako autor řady odborných článků a publikací se zařadil mezi nejdůležitější popularizátory evropské zahradní a krajinářské architektury.

Další články

Vyhlášeno: Architektonicko-výtvarná soutěž na dílo k poctě královny Elišky Rejčky

Vyhlášeno: Architektonicko-výtvarná soutěž na dílo k poctě královny Elišky Rejčky

6.11.2023

Cílem soutěže je nalézt nejlepší návrh uměleckého díla k poctě královny Elišky Rejčky i s odkazem na její osobnost a působení v Brně. Součástí by mělo být také architektonicko-krajinářské řešení přilehlé plochy, která by s uměleckým dílem měla tvořit harmonický celek.

Plánování města jako základ pro rozvoj udržitelné mobility

Plánování města jako základ pro rozvoj udržitelné mobility

1.11.2023

Kancelář architekta města Brna se aktivně zúčastnila Světového silničního kongresu, který se po padesáti letech opět konal v Praze. Článek přijatý do sborníku konference se týkal otázky, zda je pro zlepšení dopravy lepší stavět uvnitř měst, nebo na předměstí. Stáhnout a přečíst si můžete také kompletní českou verzi textu.

Výstava: Česká cena za architekturu 2023

Výstava: Česká cena za architekturu 2023

24.10.2023

Přijměte naše pozvání na výstavu vítězných i všech nominovaných děl České ceny za architekturu 2023. Výstava se koná v GALERII! VSTUPTE v přízemí budovy Kanceláře architekta města Brna na Zelném trhu.