Výstava: PŮLSTOLETÍ S KRAJINOU! VSTUPTE

Publikováno: 27.9.2023
03
říj
24
lis

Výběr z díla Ivara Otruby za více než padesát let aktivní činnosti. Přijďte prozkoumat vlastnoručně vyráběné modely i další ukázky práce krajinářského architekta. Od detailů menších lokalit přes výstavní pavilony po komplexní veřejná prostranství náměstí či parků.

  • Kancelář architekta města Brna, Zelný trh 13
  • po–pá 9–17
Výstava: PŮLSTOLETÍ S KRAJINOU! VSTUPTE

Výstava na vás bude čekat v naší malé přízemní GALERII! VSTUPTE na Zelném trhu 13, a to od 4. října do 24. listopadu. Každý všední den od 9 do 17 hodin. Vstup volný.

Profesor Ivar Otruba byl jedním z nejvýznamnějších českých krajinářských architektů. Přes půl století navrhoval a realizoval krajinářské úpravy v lázních i na hřbitovech, obnovy historických zahrad, arboreta a botanické i rodinné zahrady. Zabýval se také zahradnickým výstavnictvím. Na Mendelově univerzitě v Brně se aktivně podílel na výuce a její koncepci. Vedle projektování se věnoval i publikační činnosti a jako autor řady odborných článků a publikací se zařadil mezi nejdůležitější popularizátory evropské zahradní a krajinářské architektury.

Další články

Brněnské stavební předpisy zaručí kvalitní rozvoj města

Brněnské stavební předpisy zaručí kvalitní rozvoj města

21.2.2024

Rada města Brna dnes dostala k projednání koncept Brněnských stavebních předpisů (BSP). Nabýt účinnosti by měly k 1. červenci tohoto roku, tedy shodně s novelou nového stavebního zákona, kdy nahradí novou celostátní vyhlášku. Od tohoto data se stanou závaznými pro všechny stavebníky, projektanty i úřady zapojené do povolovacího procesu. Zpracování dokumentu zajistila Kancelář architekta města Brna (KAM) ve spolupráci s Odborem investičním Magistrátu města Brna.

Město Brno zveřejní návrh nového územního plánu, čeká ho společné jednání s ministerstvy nebo Jihomoravským krajem

Město Brno zveřejní návrh nového územního plánu, čeká ho společné jednání s ministerstvy nebo Jihomoravským krajem

14.2.2024

Už 20. února bude možné si prohlédnout návrh nového Územního plánu města Brna. Na základě pokynů od Zastupitelstva města Brna z června 2022, zákonných požadavků a aktuálních změn na území města došlo k dopracování tohoto dokumentu. Nejdříve poputuje do takzvaného společného jednání, kdy se k jeho podobě budou moci vyjádřit dotčené orgány, jako jsou ministerstva, odbory brněnského magistrátu nebo Krajský úřad Jihomoravského kraje. Následovat bude veřejné projednání, které je plánováno na letní měsíce tohoto roku.

Procházka: Rekonstrukce interiéru Ústavního soudu

Procházka: Rekonstrukce interiéru Ústavního soudu

2.2.2024

První procházka za architekturou roku 2024 byla opravdu speciální. Vypravili jsme se totiž do budovy Ústavního soudu, kde jsme se spolu s autory – Darjou a Ondřejem Kafkovými z ateliéru MOAD – zaměřili na rekonstrukci sněmovního sálu a jeho okolí, tedy nejvýznamnějších prostorů v budově.