5. Brněnská ozvučná deska – Územní plánování v Brně

Publikováno: 20.5.2016

Páté setkání nad tématem územního plánu se uskutečnilo 20. května 2016.

5. Brněnská ozvučná deska – Územní plánování v Brně

Setkání proběhlo ve vile Löw-Beer a ústředním tématem bylo územní plánování.

Podkladové materiály k dílčím tématům:

TÉMA A

TÉMA B

Zápis z 5. zasedání Brněnské ozvučné desky – téma A

Text: www.brno.cz

Videozáznam ze zasedání

https://youtu.be/9cesQD0wmFo?list=PLr_MwpHgz2NznjhGHKBEnq4G95L7PXPe7

Další články

Roklinky, výhledy a nové možnosti rekreace: Brno zná vítěze soutěže na proměnu Akátek

Roklinky, výhledy a nové možnosti rekreace: Brno zná vítěze soutěže na proměnu Akátek

17.4.2026

Architektonicko-krajinářskou soutěž na revitalizaci lesoparku Akátky vyhrál tým Radka Prokeše a Martiny Kameníkové. Porotu přesvědčilo řešení, které citlivě navazuje na charakter místa, přirozeně ho rozvíjí a zároveň přináší srozumitelnou a dobře fungující koncepci celého území. Soutěž, vyhlášená městem Brnem a organizovaná Kanceláří architekta města Brna, reaguje na proměnu území v souvislosti s výstavbou tunelu velkého městského okruhu a usiluje o návrat kvality, atraktivity a přírodního charakteru lesoparku.

Více dostupného bydlení v Brně: Podobu obecních domů určí architektonická soutěž

Více dostupného bydlení v Brně: Podobu obecních domů určí architektonická soutěž

7.4.2026

Navrhnout nejméně 55 obecních bytů v novém domě, který nahradí nevyhovující objekty na Křídlovické. Tak zní zadání architektonické soutěže vyhlášené 1. dubna, které počátkem minulého týdne schválilo vedení městské části Brno-střed. Vítězné řešení by mělo být známé v druhé polovině tohoto roku, kompletní výsledky budou také veřejně představeny na výstavě. Organizátorem soutěže je Kancelář architekta města Brna.

Aktualizace 3D modelu Brna: Nově můžete vkládat vlastní objekty

Aktualizace 3D modelu Brna: Nově můžete vkládat vlastní objekty

1.4.2026

Godzilla na náměstí Svobody? Žádný apríl, ale (pravda trochu obludnější) posel dobrých zpráv. Aplikace 3D modelu města Brna totiž prošla proměnou, která nově nabízí i vkládání vlastních „objektů“. Žádaná funkce, která se hodí, když třeba potřebujete vyhodnotit svůj záměr pro stavební úřad.