Tři různá dopravní řešení brněnské části silnice X43, tři pohledy na její zapojení do okolní zástavby i krajiny a tři přístupy k tomu, jak dosáhnout co nejmenších dopadů na kvalitu života v přilehlých městských částech. Vernisáže výstavy X43 třikrát jinak se zúčastnili zpracovatelé všech tří urbanisticko-dopravních studií a v krátkých prezentacích představili své návrhy. Podívejte se v záznamu na jejich autorský komentář.
Podobu silnice X43 hledá město i kraj už přes deset let. Město si proto na základě pokladů Jihomoravského kraje nechalo zpracovat tři studie. Cílem bylo prověřit, jak by mohla vypadat silnice X43 od mimoúrovňové křižovatky Bosonohy, přes Bystrc až po městskou část Kníničky. Výsledky si můžete prohlédnout také na výstavě X43 třikrát jinak, která je v brněnském Urban centru otevřená do 28. srpna.
Nahlédněte s námi do jednoho z prvních moravských příkladů funkcionalismu. Červnová procházka za architekturou povede do budovy od Ernsta Wiesnera původně určené pro Union banku a od roku 1950 využívané Československým rozhlasem. Zaměříme se na výsledky nedávné kompletní rekonstrukce podle návrhu architektů z brněnského ateliéru Tišnovka pod vedením Miloše Klementa. Čekat nás budou také ikonické části budovy, jako je elegantní schodiště nebo terasa s unikátním výhledem na Brno.
Základní principy, cíle a témata Brněnských stavebních předpisů? Pro odbornou veřejnost připravujeme na 14. června setkání u kulatého stolu, jehož součástí bude také prostor pro diskusi a podněty.
Ochrana Brňanů před přívalovými dešti, zlepšení stavu podzemních vod i mikroklimatu, ale také zvýšení odolnosti města vůči změnám klimatu. Nejen to mají přinést pilotní projekty zaměřené na hospodaření se srážkovými vodami v sedmi městských částech. Na základě již hotové studie proveditelnosti budou vypracovány projektové dokumentace pro realizaci konkrétních opatření. Brněnští zastupitelé na to odsouhlasili zajištění potřebných financí z rozpočtu města. Nositelem projektu je Kancelář architekta města Brna (KAM).