Cílem Čekárny bylo oživit dříve zanedbané přednádraží a vytvořit z něj zajímavý kulturní i společenský prostor. V srpnu tak prostory poblíž dolního nádraží posloužily například pro promítání letního kina. „Já jsem se v Čekárně stavil při každé cestě vlakem. Nejenže zpříjemnila čekání na vlak, byla výbornou propagací nové čtvrti a rozvojových plánů města Brna,“ doplňuje Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města, která stála za návrhem celého projektu. O provoz se starala organizace TIC Brno, na jeho přípravě se podílely i další městské firmy – Brněnské komunikace, nebo Veřejná zeleň města Brna.
Další budoucnost dolního nádraží a jeho okolí po ukončení vlakové výluky i nadále představuje výstava poprvé zveřejněná právě v Čekárně, najít ji můžete online na našich webových stránkách. Následujícím krokům města Brna i Správy železniční dopravní cesty, včetně připravované mezinárodní architektonické soutěže na nové hlavní nádraží, se věnovala reportáž České televize.
Brněnští zastupitelé dnes svou většinou schválili nový Územní plán města Brna. Po více než dvou…
Pátá územní studie vypracovaná Kanceláří města Brna byla schválena, zaměřená je na lokalitu Technologický park.…
Klíčový strategický dokument určující směřování rozvoje města – nový Územní plán města Brna (NÚP) –…
Prostor před obchodním centrem na ulici Petra Křivky by se konečně mohl stát skutečným srdcem…
Procházkou nás provedl architekt Jan Machát z VISUALOVE, který je spoluautor multimediální expozice, interaktivních instalací…