Vyhodnocení veřejného setkání k budoucnosti náměstí Míru

Publikováno: 9.3.2020

Součástí přípravy architektonicko-urbanistické soutěže na úpravu veřejného prostranství náměstí Míru a dostavbu areálu Lerchova byla veřejná participace. Akce se uskutečnila 13. února 2020 v prostorách Cyrilometodějské církevní základní školy Brno za účasti zhruba dvě stě občanů. Cílem akce byl sběr podnětů a názorů k tématu. Přečtěte si stručné shrnutí z tohoto setkání, stáhnout si můžete také kompletní vyhodnocení podnětů.

Vyhodnocení veřejného setkání k budoucnosti náměstí Míru

Účastníky participace jsme rozdělili do čtyř skupin, aby tak každý dostal prostor vyjádřit svůj názor. Vyhodnocení výsledků jsme rozdělili do dvou částí podle toho, jak probíhala diskuze v participačních skupinách. První část shrnuje současný stav náměstí Míru a areálu Lerchova, druhá část se věnuje budoucnosti veřejného prostranství.

Současný stav

Smyslem první části bylo zjistit, jaké problémy obyvatele ve stávajícím stavu náměstí nejvíce tíží. Na základě výstupů z diskuze a pojmenování konkrétních podnětů jsme hledali shodu ve výstupech mezi všemi čtyřmi skupinami.

Co funguje a co ne?

 

Budoucnost

Během vyhodnocování jsme všechny podněty rozdělili do témat: doprava – vybavenost – veřejný prostor – zeleň – areál Lerchova – bydlení – regulace – ostatní. Díky tomuto rozdělení jsme získali poměr jednotlivých požadavků a vyhodnotili jejich význam.

Co účastníci setkání chtějí?

Co účastníci setkání nechtějí?

Dokumenty ke stažení

Zajímá vás úplné vyhodnocení veřejného setkání? Stáhněte si kompletní zprávu i detailní zápis ze všech čtyř skupin.

 

Dostavba a úprava náměstí Míru

Náměstí Míru jako důstojné centrum Masarykovy čtvrti a příjemné místo pro obyvatele Brna. Takový je cíl urbanisticko-architektonické soutěže, která má přinést to nejlepší řešení na celkové úpravy jeho dlouhodobě nevyhovující podoby a zároveň dostavbu přilehlého bývalého vojenského areálu v ulici Lerchova. Naší snahou je zapojit do přípravy soutěže od samotného začátku všechny klíčové aktéry a širokou veřejnost.

Další články

Kulatý stůl: Brněnské stavební předpisy

Kulatý stůl: Brněnské stavební předpisy

30.5.2023

Základní principy, cíle a témata Brněnských stavebních předpisů? Pro odbornou veřejnost připravujeme na 14. června setkání u kulatého stolu, jehož součástí bude také prostor pro diskusi a podněty.

Nový impulz pro hospodaření s dešťovou vodou v Brně, zastupitelé schválili finance na přípravu konkrétních projektů

Nový impulz pro hospodaření s dešťovou vodou v Brně, zastupitelé schválili finance na přípravu konkrétních projektů

25.5.2023

Ochrana Brňanů před přívalovými dešti, zlepšení stavu podzemních vod i mikroklimatu, ale také zvýšení odolnosti města vůči změnám klimatu. Nejen to mají přinést pilotní projekty zaměřené na hospodaření se srážkovými vodami v sedmi městských částech. Na základě již hotové studie proveditelnosti budou vypracovány projektové dokumentace pro realizaci konkrétních opatření. Brněnští zastupitelé na to odsouhlasili zajištění potřebných financí z rozpočtu města. Nositelem projektu je Kancelář architekta města Brna (KAM).

Příprava nového územního plánu pokračuje, tentokrát ve spolupráci s městskými částmi

Příprava nového územního plánu pokračuje, tentokrát ve spolupráci s městskými částmi

24.5.2023

Na základě pokynů od Zastupitelstva města Brna z června 2022 aktuálně dochází k opakovanému procházení připomínek městských částí. Diskutovány jsou také další aktuální informace z předmětných území. V tuto chvíli proběhlo jednání se sedmi z nich, dalších 22 je naplánováno.